Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 8:36

Piskliwe hamulce? 4 Możliwe przyczynyCzasami problemy z samochodem są praktycznie niewykrywalne. Innym razem, jak w przypadku piskliwych hamulców, krzyczą na ciebie. Nie trzeba dodawać, że hamulce twojego samochodu są niezwykle ważne dla twojego bezpieczeństwa i nie jest to problem, który powinieneś ignorować. Dowiedz się o czterech najczęstszych powodach, dla których hamulce zaczynają piszczeć, jak te problemy mogą wpłynąć na twoje bezpieczeństwo na drodze, a kiedy nadejdzie czas, by krzyknąć: "Potrzebuję obsługi hamulców w pobliżu!".

Zużyte klocki hamulcowe

Wierzcie lub nie, ludzie, którzy zaprojektowali wasze hamulce, chcą, aby w pewnym momencie zaczęły piszczeć! Wewnątrz klocków hamulcowych znajdują się metalowe wypustki, które uderzają w wirnik, gdy klocki są zużyte. Zakładki te zostały tam umieszczone w celu wytworzenia hałasu piszczenia - służą jako ostrzeżenie, że klocki hamulcowe są gotowe do wymiany. Jeśli zignorujesz piszczenie, klocki hamulcowe mogą ulec całkowitemu zużyciu i przy próbie hamowania zaczniesz uderzać metal w metal.

Rdza rotora hamulcowego

Wirnik może z czasem stracić swoją gładkość, co jest kolejnym dużym powodem piskliwego hamowania. Rdza, podobnie jak inne rodzaje zanieczyszczeń, może powodować ten nieprzyjemny, przeraźliwy dźwięk. Technik może określić, czy jest to Twój problem, usuwając oponę i sprawdzając powierzchnię wirnika. Rdzę tę można zwykle usunąć podczas wizyty w lokalnej firmie Tires Plus.

Twarde hamowanie

Czasami nie masz innego wyboru, jak tylko zatrzasnąć się o hamulce, bez względu na to, czy ktoś wysuwa się przed tobą, czy też trochę się spóźniasz, by zauważyć zatrzymany ruch. To twarde hamowanie nie tylko powoduje szybsze zużycie klocków hamulcowych, ale może również generować ciepło i wypaczać tarcze i wirniki - wszystko to może powodować piskliwe hamulce.

Klocki hamulcowe o długiej żywotności

Obecnie wiele pojazdów posiada klocki hamulcowe o długiej żywotności, które są półmetalowe i twardsze od innych typów. Podczas gdy te zużywają się znacznie wolniej i mają znakomitą siłę hamowania, metalowe wióry w klockach są znane z tego, że wytwarzają piszczący dźwięk. Głośniejszy pisk może się zatrzymać lub zmniejszyć po kilku pierwszych zatrzymaniach napędu, ale odrobina hałasu może czasem być normalna w przypadku tych klocków hamulcowych.

Najczęściej odgłosy hamowania są oznaką, że nadszedł czas na kontrolę i serwisowanie hamulców. Gdy hamulce nie działają najlepiej, ich skutki mogą być naprawdę katastrofalne. Odwiedź najbliższy warsztat w celu bezpłatnego przeglądu hamulców i profesjonalnej naprawy hamulców, abyś mógł jeździć pewnie, wiedząc, że ponieważ my wykonujemy naszą pracę, Twoje hamulce mogą wykonywać swoje zadania.