Najnowsze wiadomości

18 maja 2024 15:41

4 oznaki, wskazujące na to, że klimatyzacja samochodowa wymaga kontroliNiewiele problemów wpływa na komfort jazdy tak samo jak zawodna klimatyzacja samochodowa w okresie letnim. Obawiasz się, że Twoja klimatyzacja może przygotować Cię do spoconej jazdy? Czy klimatyzacja samochodowa nie dmucha na zimno? Niech Twoje różne zmysły pomogą Ci ustalić, czy klimatyzacja jest w porządku.

1. 1. Dotknij: Ciepłe, słabe powietrze

Cieszysz się, że trzymasz lodowatą szklankę lemoniady w gorący letni dzień? Użyj tego samego zmysłu dotyku, aby ocenić swoje zdrowie klimatyzacji. Włącz klimatyzację i trzymaj rękę w górze do najbliższego otworu wentylacyjnego. Jak długo trzeba czekać na zimne powietrze? Czy powietrze wydmuchiwane jest w małej ilości? Jeśli powietrze jest zimne, ale ledwo wysysa, może to oznaczać, że masz do czynienia z wadliwym systemem kanałów powietrznych. Jeśli powietrze jest zimne dłużej niż zwykle (zazwyczaj dłużej niż 5-10 minut), może wystąpić wyciek czynnika chłodniczego z układu klimatyzacji. Niski przepływ powietrza lub ciepłe powietrze, czas na badanie kontrolne!

2. Zapach: Cuchnące, stęchłe powietrze

Jak tylko klimatyzacja będzie działać, zrób sobie bat. Czy to pachnie stęchlizną? Albo (jeszcze gorzej) jak spocone stopy? Jeśli nie zostawiłeś torby na siłownię w samochodzie na noc, ten smród jest często znakiem rozpoznawczym bakterii rosnących w otworach wentylacyjnych i parowniku klimatyzacji. Części systemu klimatyzacji w Twoim samochodzie to ciemne i wilgotne środowisko - idealne laboratorium do pracy w śmierdzących warunkach. Choć kuszące jest próbowanie zatuszowania zapachu odświeżaczem powietrza, zastanów się dwa razy. Czy chcesz oddychać powietrzem, które zostało przepuszczone przez tunel bakterii? Prawdopodobnie nie. Czas na badanie kontrolne!

3. Przesłuchanie: Krzyczenie, brzęczenie, czy odgłosy klikania

Ciii. Czy po włączeniu klimatyzacji słychać piszczenie, brzęczenie lub klikanie? Nie słyszysz cykad, świerszczy ani ptaków. Dźwięki te mogą sugerować problemy z pasem serpentynowym (piszczenie), przeciążonym systemem (brzęczenie) i/lub luźnym mocowaniem (klikanie). Jeśli Twój zmysł słuchu odbiera jeden z tych dźwięków, a nie te z lata, wpadnij na badanie kontrolne.

4. Wzrok: Nieszczelny wąż sprężarki

Ten znak może być najtrudniejszy do zauważenia, ponieważ zawiera elementy znajdujące się pod podłogą. Jeśli posiadasz odpowiednią wiedzę, sprawdź, czy wąż biegnie do góry od sprężarki. Powinien on być wolny od wszelkich "śmieci" i wyładowań. Jeśli tak nie jest, może to być olej chłodniczy, co wskazuje na nieszczelność wpływającą negatywnie na efektywność systemu klimatyzacji. Jeśli nie znasz przewodów, rurek i płytek drukowanych podwozia swojego samochodu, przynieś je na kontrolę klimatyzacji lub do pełnego przeglądu pojazdu.

Niech Tires Plus rozwiąże Twoje problemy z układem klimatyzacji

Fajna gałka lodów, podwórkowy grill, wysoka szklanka lemoniady z dziećmi! To są wszystkie te letnie smaki, które możesz przegapić, gdy próbujesz rozwiązać problemy z klimatyzacją na własną rękę. Niech Tires Plus dotrze do sedna twoich problemów z klimatyzacją, abyś mógł poświęcić mniej czasu na pocenie się, a więcej na cieszenie się wszystkim, co ma do zaoferowania lato. Nasi zaufani technicy przeprowadzą wizualną kontrolę twojego układu klimatyzacji, testy wydajności i sprawdzą, czy nie ma wycieków, aby dotrzeć do źródła problemów z układem klimatyzacji.