Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 8:16

Zalety frezowania maszynami CNCFrezarka CNC to jedno z najważniejszych urządzeń stosowanych w przemyśle metalowym. Pozwala to na wygodną obróbkę elementów z użyciem specjalnie wyprofilowanych narzędzi tzw. frezów. Proces obróbki frezarskiej na maszynach sterowanych numerycznie ma wiele zalet. Postaramy się krótko o nich powiedzieć.

Precyzja

Wykorzystywanie frezarek jest powszechne dlatego, że można dzięki nim uzyskać bardzo skomplikowane kształty. Cały proces frezowania jest tam realizowany w oparciu o rysunki techniczne, które są dostarczone na wydruku albo w postaci pliku CAD. Dzięki temu operator frezarki wie jak wykonać zlecenie.

Uniwersalność

Choć frezowanie kojarzy się nam z obróbką metali znajduje użytek także przy innych materiałach. Między innymi można realizować takie zadania na drewnie i tworzywach sztucznych. Usługę frezowania metalu realizuje obecnie wiele firm tak jak frezowania tworzyw sztucznych. Każdy stosowany materiał wykorzystuje się optymalnie i oszczędnie zwracając uwagę na to, by odpadu było jak najmniej.

Powtarzalność

Frezarki CNC to urządzenia, które działają w ramach sterowania komputerowego. Wszelkie procesy obróbcze odbywają się tam w sposób ciągły i zgodnie z ustalonymi wytycznymi. Zapewnia się w taki sposób pełną powtarzalność procesu, regularność kształtów a także wymiarów z seryjnym uzyskiwaniem elementów, które mają takie same parametry.

Szybkość

Urządzenia frezujące mają automatyczny zmieniacz narzędzi, dzięki czemu praca przebiega sprawnie i można liczyć na oszczędność czasu. Frezarki pracują jednocześnie w sposób ciągły na kilku osiach. Dodatkowo po frezowaniu CNC będzie można uzyskać wysoką jakość krawędzi bez potrzeby prowadzenia obróbki wykańczającej.

Urządzenie ma znaczenie

Frezowanie CNC jak widać przynosi nam całą masę korzyści. Kluczową kwestią będzie stosowanie dobrego urządzenia. Zlecając usługę wykonawcy zewnętrznemu warto zwracać uwagę na to czy posiada on stosowne zaplecze techniczne, które nasze oczekiwania będzie spełniać. Jest to bardzo ważne, ponieważ wykonanie wszystkich zadań na wysokim poziomie będzie możliwe tylko i wyłącznie w momencie, gdy będziemy posiadać dobre narzędzia, które ułatwiać będą wykonywanie tego typu zadań w prawidłowy sposób. Bez dobrych narzędzi frezowanie nie będzie przebiegać na odpowiednim poziomie jakościowym, na którym musi nam zależeć.