Najnowsze wiadomości

18 maja 2024 14:49

8 sposobów na zaoszczędzenie na kosztach benzynyKoszt benzyny jest jednym z powtarzających się kosztów, które kierowcy regularnie ponoszą. I choć wielu kierowców okazuje się być lojalnych wobec danej marki benzyny, zwłaszcza jeśli mogą korzystać z dodatkowych zniżek i przywilejów, to i tak mogą nie uzyskać najlepszej ceny.

Badanie wykazało, że niezliczona ilość systemów zniżek i rabatów jest skomplikowana i utrudnia konsumentom porównywanie cen.

Oto 8 łatwych sposobów na to, aby zacząć oszczędzać więcej pieniędzy z wydawanej benzyny i wykorzystać te oszczędności na dobrze zarobione wakacje!

1.Jazda z umiarkowaną prędkością

Jazda ze stałą prędkością pozwala na bardziej efektywne działanie silnika. Oznacza to unikanie przyspieszania, jak również nagłego zwalniania i twardego startu. Te działania nie tylko zwiększają zużycie paliwa nawet o 40%, ale mogą również spowodować większe zużycie pojazdu.

2. Dokładnie porównaj ceny paliwa

Z badania przeprowadzonego przez CCS wynika, że prawie trzech na pięciu (58%) kierowców w latach 2012-2016 trzymało się tej samej marki benzyny, powołując się na dogodną lokalizację detalisty oraz zadowolenie z osiąganych korzyści, które są jednym z najważniejszych powodów.

Oznacza to, że tylko co piąty konsument rzetelnie porównywał ceny. Zamiast polegać na postrzeganych upustach, jakie otrzymujemy lub tłoczymy benzynę z dogodnych lokalizacji, warto zacząć staranniej porównywać ceny paliw, korzystając z takich stron internetowych jak ta.

3. Nie wydawanie na benzynę wyższego gatunku niepotrzebnie

CCS stwierdził również, że w tym przypadku kierowcy wydają niepotrzebnie więcej na benzynę niż potrzebują ich pojazdy, mimo że badania pokazują, że nie ma różnicy w osiągach silnika, gdy używa się benzyny wyższej klasy niż zalecana przez producenta pojazdu.

Używanie wysokiej klasy benzyny nie ma oczywistego wpływu na zużycie paliwa przez kierowców, więc zastanówcie się dwa razy, zanim dostaniecie wyższą klasę benzyny! Wyobraź sobie, że używasz 98-oktanowej benzyny Shell zamiast 95-oktanowej i wydajesz dodatkowe 0,32 USD na litr. Powiedzmy, że gdybyś zużywał średnio 50 litrów miesięcznie i 600 litrów rocznie, zaoszczędziłbyś 192$ po prostu zmieniając rodzaj używanej benzyny.

4. Używaj kart lojalnościowych marki benzyny (Część 1)

Jeśli preferujesz określoną markę paliwa, zdobądź kartę lojalnościową, która jest do niej dołączona, aby uzyskać zniżki. Poniżej znajduje się podsumowanie niektórych korzyści oferowanych przez główne marki paliw:

Aby zmaksymalizować swoje oszczędności, możesz trzymać się tej samej marki, najlepiej takiej, w której w pobliżu Twojego domu i miejsca pracy będą dostępne stacje paliw.

5. Używaj kart kredytowych benzynowych dla dodatkowych oszczędności (część 2)

Aby zmaksymalizować oszczędności na kartach lojalnościowych Twojej marki benzyny, możesz poszukać odpowiedniej karty kredytowej, która daje Ci dodatkowe zniżki, gdy używasz jej w połączeniu z kartą benzynową. Wiele banków w Singapurze nawiązało współpracę partnerską z firmami paliwowymi, aby zapewnić zniżki na wydatki na benzynę.

Oprócz oszczędności na wydatkach na benzynę, karty te zazwyczaj oferują również inne rodzaje korzyści, takie jak rabaty gotówkowe lub zwrot gotówki. Może to dodatkowo pomóc w zwiększeniu oszczędności na łącznych wydatkach na kartę kredytową. Przykładowo, karta Citi Cashback oferuje 20,88% zniżki na benzynę na stacjach Esso i Shell. Wraz z 8% zniżką na rachunki za posiłki i zakupy spożywcze, jest to prawdopodobnie jedna z najlepszych kart kredytowych, z jakich można korzystać na co dzień.

6. Rozluźnij obciążenie swojego samochodu

Przestań traktować swój bagażnik samochodowy jak magazyn! Pełen bagażnik zwiększa masę Twojego samochodu, a samochód wymaga mniej energii, aby poruszać się z wymaganą prędkością, gdy jest lżejszy. Nie jest więc nauką rakietową, że lżejszy samochód zmniejszy zużycie paliwa.

7. Wybierając paliwooszczędny samochód

Jeśli chcesz zmienić swój samochód, możesz rozważyć taki, który jest bardziej paliwooszczędny. W rzeczywistości, samochody hybrydowe są obecnie bardzo wściekłe. Ogólnie rzecz biorąc, samochody hybrydowe mogą być o 40% bardziej ekonomiczne pod względem zużycia paliwa niż porównywalne samochody napędzane benzyną.

8. Przestań pracować na biegu jałowym.

Kierowcy mają tendencję do ustawiania swojego samochodu na biegu jałowym, gdy na kogoś czekają lub gdy załatwiają sprawy. Następnym razem należy rozważyć wyłączenie silnika. Jazda na biegu jałowym nigdzie cię nie zaprowadzi, ale nadal spala paliwo.

Chociaż zakup samochodu to koszt utopiony, zawsze możesz liczyć na oszczędności w zakresie ogólnych kosztów eksploatacji samochodu, takich jak wydatki na benzynę i ubezpieczenie samochodu. Zwiększ swoje oszczędności już dziś dzięki naszym 8 prostym wskazówkom, a także ubezpieczeniu samochodu od DirectAsia już dziś. Uzyskaj bezpłatną wycenę już teraz!

Kupno pierwszego samochodu może być ekscytującym doświadczeniem. Jeśli planujesz kupić swój pierwszy samochód, z niecierpliwością czekasz na ten dzień, kiedy wreszcie będziesz mógł zawrzeć umowę. Wszyscy początkujący nabywcy samochodów czują...

W dzisiejszych czasach ludzie mają trudności ze znalezieniem sposobu na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, nie mogą odwiedzać swoich zwykłych siłowni, studiów treningowych, a nawet okolicznych zakątków fitness z powodu koronaawirusa. Ponieważ środki socjalne pozostawiają większość...

Pandemia koronaawirusa nie tylko ogromnie dotknęła wiele firm w Singapurze, ale również zmusiła Singapurczyków do podjęcia trudnych działań w celu przystosowania się do tego kryzysu. Wraz z zamykaniem przedsiębiorstw i społecznymi...