Najnowsze wiadomości

18 lipca 2024 1:53

Czy teraz jest dobry czas, aby przyjrzeć się zakupowi nowego samochodu?W ciągu ostatnich kilku miesięcy wielu z nas stanęło w obliczu braku bezpieczeństwa finansowego. Ale czy w miarę jak firmy wracają do działania z prawie normalną wydajnością i z większą ilością telefonów do biura, może być teraz dobry moment na zainwestowanie w nowy samochód?

Będziesz musiał sprawdzić swoje finanse, zanim zaangażujesz się w jakiekolwiek nowe wydatki, ale oto kilka czynników, które mogą skłonić Cię do podjęcia decyzji.

Pod koniec kwartału

Tradycyjnie, pod koniec każdego kwartału, dilerzy chętnie realizują swoje kwartalne cele sprzedażowe. Często oznacza to, że masz większe szanse na dobry interes. Wrzesień to kolejny koniec nadchodzącego kwartału, więc teraz może nie być zły moment na rozpoczęcie rozglądania się.

Weźmy pod uwagę używaną

Sugeruje się, że ceny samochodów używanych spadły o około 2-5% w czasie blokady, jednak w miarę jak środki zaczną się łagodzić, popyt na samochody używane rośnie. Może to zacząć powodować wzrost cen samochodów używanych. Sugerowanie teraz jest dobrym momentem do działania. Używane dealerzy zauważyli największy spadek cen, jednak istnieje wiele niezależnych witryn sprzedaży, aby znaleźć jakieś wielkie targowanie się na zbyt.

Pomyślcie o popycie

Przedstawicielstwa handlowe w Anglii były zamknięte przez około dziesięć tygodni podczas blokady, a w tym czasie PKB Wielkiej Brytanii spadł o rekordowe 20,4%, doprowadzając gospodarkę do zastoju. Podczas gdy żaden sektor nie pozostał bez szwanku, prognozuje się, że wielu ludzi, którzy czekali na dostawę samochodów w marcu, może nie być w stanie sobie pozwolić na nowe koła.

Może to doprowadzić do zmniejszenia popytu, a tym samym do obniżenia cen. Wykorzystajcie jednak ten czas mądrze, aby zastanowić się, czego tak naprawdę chcecie od samochodu. Tradycyjnie kabriolety są bardziej pożądane w lecie, więc może się okazać, że zimą przyjdzie czas na targowanie się. Natomiast jeśli jesteś na rynku na cztery na cztery, być może będziesz musiał poczekać do następnej wiosny.

Twoja nowa forma

Jeśli twoja codzienna rutyna zmieniła się z powodu COVIDa, być może warto zastanowić się, jak bardzo potrzebujesz samochodu jadącego do przodu. Ponieważ około jedna piąta z nas twierdzi, że po zamknięciu będzie zużywać mniej samochodów, teraz może być czas na inwestycję w samochód przyjazny dla środowiska.

Przełączenie silnika gazowego na elektryczny spowoduje nie tylko zmniejszenie kosztów paliwa, ale również obniżenie podatku od samochodów. Być może zdałeś sobie sprawę, że potrzebujesz samochodu tylko na jednorazowe przejazdy, w którym to przypadku może wynajęcie samochodu na te czasy byłoby bardziej rozsądne.