Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 8:53

4 obowiązkowe zimowe akcesoria samochodoweW zdradliwych warunkach pogodowych prawdopodobnie chciałbyś zostać w domu, ale nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Opady deszczu, lodu i śniegu mogą utrudniać jazdę, ale jeśli tylko będziesz jechać powoli i zwracać uwagę na drogę, możesz bezpiecznie dotrzeć do celu. Jednocześnie ważne jest, aby mieć przy sobie pewne zimowe akcesoria samochodowe i niezbędne przedmioty, gdy pogoda nie współpracuje.

1. Skrobaczka do lodu i szczotka

Nigdy nie wyjeżdżaj na drogę bez skrobaczki do lodu i szczotki. Te dwa w jednym urządzenia mogą sprawić, że będziesz widział drogę lub miał utrudnioną widoczność. Trzymaj skrobaczkę do lodu i szczotkę w schowku na rękawiczki, aby mieć do nich łatwy dostęp. Warto również przechowywać drugą w domu na wypadek porannego oblodzenia samochodu.

Powinieneś również mieć zainstalowane wycieraczki bez smug, a twój system grzewczy powinien być w optymalnym stanie, aby mógł utrzymać pracę odmrażaczy.

2. Zestaw ratunkowy

Jeśli Twój samochód się zepsuje, wezwanie pomocy drogowej jest jedną z opcji. Jeśli jednak jesteś poza zasięgiem telefonu komórkowego lub naprawa jest niewielka, być może będziesz musiał poradzić sobie z problemem samodzielnie.

Twój standardowy zestaw awaryjny może nie wystarczyć w zimie, więc rozszerz go o rękawiczki, łopatę do odśnieżania, uniwersalny koc podróżny, awaryjny zestaw ocieplający i poncho dla dorosłych. Dwukrotnie sprawdź, czy w Twoim zestawie znajdują się niezbędne rzeczy, takie jak trójkąty odblaskowe, apteczka pierwszej pomocy, przyrząd do naprawy przebitej opony, taśma klejąca, narzędzia i dodatkowe baterie do latarki.

3. Kable naprawcze

Niezależnie od pory roku, kable połączeniowe są niezbędnym akcesorium. Niektóre zestawy awaryjne zawierają je, ale zazwyczaj są to kable 4- lub 6-żyłowe. Zamiast tego wybierz profesjonalnej jakości kable 2-gabarytowe, ponieważ przewody są grubsze i szybciej uruchomią Twój samochód. Ponadto, kable powinny mieć co najmniej 20 stóp długości, aby zapewnić wystarczająco dużo miejsca między pojazdami. Trzymaj kable wraz z zestawem awaryjnym w tylnym schowku pojazdu.

4. Materiał trakcyjny

Kolejnym niezbędnym elementem zimowych akcesoriów samochodowych jest jakiś rodzaj materiału trakcyjnego. Jeśli utkniesz, opony zimowe mogą nie wystarczyć, abyś mógł ponownie ruszyć, a ściółka lub piasek mogą zapewnić wymaganą przyczepność. Przydatny jest również topnik do lodu, który może usunąć zamarznięte przeszkody, z którymi nie radzi sobie łopata. Jeśli zostaniesz złapany bez materiału trakcyjnego, możesz również użyć dywaników podłogowych w samochodzie, wyjaśnia Consumer Reports.

Przygotuj się do drogi

Ani przez chwilę nie myśl, że powinieneś wyruszyć w drogę, nie mając samochodu w najlepszym stanie. Od wymiany oleju, przez wymianę filtra powietrza, po płukanie chłodnicy - podstawowe czynności obsługowe samochodu i terminy ich wykonywania są podane w instrukcji obsługi. Jeśli Twój samochód nie jest gotowy, najlepiej zostań w domu.

Należy również słuchać lokalnych komunikatów pogodowych, aby sprawdzić, czy w pewnych obszarach jazda samochodem jest ograniczona. Oznacza to, że możesz nie mieć prawa wyjechać na drogę bez opon zimowych lub łańcuchów.

Bez względu na porę roku, zawsze wyjeżdżaj na drogę z pełnym bakiem paliwa. Odpowiednio napompowana opona zapasowa i podnośnik, ładowarka do telefonu i miernik ciśnienia w oponach to również niezbędne przedmioty. Na koniec, jeśli Twoja podróż zabierze Cię daleko od domu, weź ze sobą koc, suszone jedzenie i wodę.

Sprawdź wszystkie narzędzia i wyposażenie dostępne w serwisie NAPA Online lub zaufaj jednej z 17 000 placówek NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat zimowych akcesoriów samochodowych, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Flickr.