Najnowsze wiadomości

3 czerwca 2023 17:17

Jak uniknąć popsucia się akumulatora samochodowego w okresie zimowymPrzy mroźnych temperaturach i tak wielu szarych dniach, nic dziwnego, że często o tej porze roku czujemy się senni i ospali. Czy wiesz, że Twój akumulator samochodowy doświadcza czegoś podobnego w niskich temperaturach? Gdy temperatura spada, akumulatorowi może być trudniej uzyskać wystarczającą ilość energii, aby uruchomić samochód. Na szczęście, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby nie utknąć z martwym akumulatorem samochodowym w zimie!

Sprawdź wiek swojego akumulatora

Ile lat ma twój akumulator samochodowy? Jeśli Twój akumulator jest starszy niż cztery lub pięć lat, może się on zbliżać do końca życia. Twój akumulator jest jak serce twojego samochodu, więc po co z nim grać? Wiedz, że jest starszy i wymieniaj go, gdy "wstaje" w latach. Data wysyłki Twojego akumulatora od producenta jest zazwyczaj wytłoczona lub wygrawerowana na górze lub na boku akumulatora, w zależności od producenta. Szukaj litery i cyfry, z literą oznaczającą miesiąc produkcji akumulatora samochodowego i cyfrą oznaczającą rok produkcji. Na przykład, jeśli Twój akumulator powiedział "D13", został wysłany w kwietniu 2013 roku i ma około trzech lat.

Wyczyść korozję wokół zacisków

Wyłącz samochód, zdejmij maskę i spójrz na swój akumulator. Widzisz jakiś biały proszek wokół zacisków? To korozja, która zwiększa opór elektryczny i sprawia, że akumulator pracuje ciężej niż musi. Do czyszczenia i zapobiegania korozji można używać podstawowych produktów gospodarstwa domowego. Wystarczy sprawdzić instrukcję obsługi krok po kroku w Cars Direct! Jeśli jednak wolisz nie radzić sobie z tym sam, zabierz swój samochód do lokalnego oddziału Tires Plus, aby skorzystać z pakietu usług w zakresie czyszczenia terminali akumulatorowych i ochrony antykorozyjnej.

Zainstaluj koc akumulatora

Nie tylko ty doceniasz ciepły koc w zimny dzień! Zakup koc na baterię elektryczną, który zaizoluje Twoją baterię, gdy temperatura zacznie spadać. Pomoże on zapobiec zamarzaniu płynu w akumulatorze i pomoże Twojemu samochodowi ryknąć do życia w zimny poranek. Koce akumulatorowe można znaleźć w Internecie lub w lokalnym sklepie z częściami samochodowymi za około 20 do 50 dolarów. Koce akumulatorowe są proste w instalacji i wymagają jedynie korzystania z pobliskiego gniazdka elektrycznego. Wystarczy go podłączyć, owinąć koc wokół baterii, a będzie Ci wdzięczny - poprzez prawidłowe działanie! Jak zawsze, przed użyciem koca akumulatorowego należy zapoznać się z instrukcją obsługi.

Należy ograniczyć korzystanie z akcesoriów, które obciążają baterię.

Kiedy wskakujesz do samochodu zimą, pewnie masz wrażenie, że zamarzasz. Jednak zrób sobie przerwę, zanim podkręcimy ogrzewanie... i radio, światła lub ładowarkę do telefonu komórkowego. Pozwól swojemu alternatorowi naładować akumulator na chwilę, zanim dodasz do tego obciążenie akcesoriów. Kiedy wysiądziesz z samochodu, zrób to odwrotnie. Wyłącz wszystko, aby Twój akumulator nie był bombardowany żądaniami podczas późniejszego uruchamiania!

Utrzymuj akumulator w stanie naładowania

Wyczerpany akumulator jest bardziej podatny na zamarzanie i awarię niż w pełni naładowany. Jeśli po przekręceniu kluczyka w stacyjce zauważysz, że samochód trochę się męczy, aby rozpocząć lub "przewrócić", może nadszedł czas, aby wyciągnąć ładowarkę samochodową. Daj akumulatorowi trochę soku, aby mógł lepiej wytrzymać okrutne zimowe temperatury. Można znaleźć podstawową przenośną ładowarkę samochodową online za około 30 dolarów, w zależności od marki ładowarki i amperów dostarczonych.

Pobierz akumulator sprawdzić przed jej sprawdzeniem

Jeśli chodzi o stan baterii, ignorancja nie jest błogosławieństwem. Zamiast dać się złapać na mrozie z martwym akumulatorem, udaj się do pobliskiego warsztatu samochodowego na test akumulatora! Dzięki szybkiemu badaniu diagnostycznemu możesz dowiedzieć się, ile czasu pozostało Ci do końca życia Twojego akumulatora i kiedy możesz potrzebować nowego akumulatora samochodowego.