Najnowsze wiadomości

Co to są ampery zimnego rozruchu?

Czy przepompowane opony są złe na zimę?

Dziwny świat starych narzędzi samochodowych

21 maja 2022 11:20

4 Rzeczy, których należy szukać w elektrycznych samochodachW społeczeństwie świadomym ekologicznie, w którym obecnie żyjemy, nie jest zaskoczeniem, że coraz więcej ludzi decyduje się na inwestowanie w samochody elektryczne lub hybrydowe. W związku z tym pojawia się zapotrzebowanie na elektryczne opony samochodowe.

Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że odpowiednie opony mogą odegrać kluczową rolę w utrzymaniu dobrych osiągów, które obiecuje samochód elektryczny. Wybór odpowiednich opon może wydłużyć przebieg samochodu, poprawić bezpieczeństwo, obniżyć koszty utrzymania i zwiększyć oszczędność paliwa.

Zanim zaczniesz się spieszyć i pomylisz się z setkami producentów i modeli, które obiecują najlepsze osiągi, ważne jest, aby wiedzieć, czego szukać, inwestując w zestaw opon do samochodu elektrycznego. Jak już ustaliliśmy, odpowiedni zestaw może poprawić najlepsze cechy Twojego pojazdu.

Wysokiej jakości opony

Zgodnie z ogólną zasadą, wysokiej jakości opony klasy premium są najlepszym wyborem dla samochodów elektrycznych. Są one najlepiej przystosowane do precyzyjnego kierowania, jakie oferują samochody elektryczne o dużej mocy. Oprócz korzyści w zakresie osiągów, inwestycja w opony klasy premium zmniejszy ryzyko konieczności częstej wymiany opon. W dłuższej perspektywie czasowej pozwoli to również zaoszczędzić Twoje pieniądze. Choć wybór jest ogromny, uwielbiamy opony Continental Premium Contact 6. Jeśli szukasz pomostu między oponą ultra komfortową a sportową, są one doskonałe. Inną genialną oponą jest Continental Conti.eContact e-tyre.

Niski opór toczenia (Low Rolling Resistance)

Jednym ze sposobów na wydłużenie żywotności opon i ich asortymentu jest znalezienie opon o niskim oporze toczenia. Oznacza to, że opona zużywa mniej energii na obrót, a zatem jest bardziej paliwooszczędna. Ponieważ samochody elektryczne są cięższe od standardowych samochodów napędzanych paliwem, opona, która zużywa mniej energii, jest najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego nie spróbować opon Michelin Energy Saver? Została ona specjalnie zaprojektowana z nową mieszanką gumy na bazie krzemionki, aby oszczędzać paliwo i zwiększać bezpieczeństwo.

Doskonała przyczepność i prowadzenie

Samochody elektryczne są wyposażone w akumulatory, które są często cięższe niż standardowe silniki spalinowe. Ze względu na dodatkową wagę, ich zatrzymanie trwa dłużej. Oznacza to, że opona o niezawodnej przyczepności jest najważniejsza, zwłaszcza przy niesprzyjającej pogodzie. Znalezienie opony z głębokim bieżnikiem jest często niezawodnym sposobem na zapewnienie najlepszej przyczepności i prowadzenia. Opona Bridgestone Weather Control A005 ze zoptymalizowanym bieżnikiem na wszystkie warunki pogodowe nie może się mylić.

Wysoka efektywność paliwowa

Aby zwiększyć ekologiczność samochodów elektrycznych i wydłużyć ich przebieg, zaleca się wyposażenie pojazdu w opony o niskim zużyciu paliwa. Ze względu na ograniczoną żywotność akumulatorów w samochodach elektrycznych, opony paliwooszczędne pozwalają na wydłużenie czasu jazdy. Dodatkowo, oferują one większą żywotność i niższe koszty utrzymania. Opony Pirelli Scorpion Verde są doskonałe pod względem oszczędności paliwa, dzięki zmniejszonej masie i niskim oporom toczenia.

Tak więc, mimo wyższej jakości, opony klasy premium mogą mieć większe koszty początkowe, pomyśl o swoich oponach jako o inwestycji. Zrób to nie tylko dla swojego samochodu, ale także dla swojego bezpieczeństwa i doświadczenia w prowadzeniu.