Najnowsze wiadomości

23 kwietnia 2024 20:14

Co się stanie, jeśli moje opony zahaczą o krawężnik?Tu nie ma nic gorszego, niż pociągnięcie na pobocze, by zaparkować samochód, obrzeże coraz bliżej krawężnika, a potem usłyszeć ten okropny odgłos.

Więc ograniczyłeś opony. Może się zdarzyć, że będziesz miał zadrapania na kołpakach, a w niektórych przypadkach mogą one odpadać! Ale czy przypadkowe zakleszczenie opon może faktycznie je uszkodzić lub wpłynąć na ich osiągi?

W najlepszym wypadku otrzymasz tylko drobne zadrapania i posiniaczone ego. I będziesz mógł odjechać później, nie zauważając żadnej różnicy.

Jeśli jednak zderzenie jest poważniejsze, ograniczenie opon może zrzucić geometrię kół. Może to spowodować, że poczujesz, że koła "odrywają się" od środka drogi, co oznacza, że musisz zrekompensować, używając więcej siły niż zwykle przy kierownicy po prostu, aby jechać w linii prostej.

W przypadku zmiany geometrii bieżnik opon może się również zużywać nierównomiernie. Wynika to z faktu, że wszystkie zwykłe gumowe punkty styku opony z nawierzchnią nie będą dotykały drogi i mogą skrócić żywotność opon samochodowych. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoje opony zostały uszkodzone przez krawężniki, przyjdź do lokalnego dealera Tyreright, a my sprawdzimy je za Ciebie.