Najnowsze wiadomości

Co to są ampery zimnego rozruchu?

Czy przepompowane opony są złe na zimę?

Dziwny świat starych narzędzi samochodowych

5 grudnia 2021 13:00

Przenośniki łańcuchoweDźwiganie ciężkich elementów i przedmiotów to bardzo ciężka praca. Na szczęście można ją sobie ułatwić, stosując przenośniki łańcuchowe. Te urządzenia świetnie sprawdzają się jako element całej linii produkcyjnej lub jako całkowicie osobne narzędzie. Mogą także sprawdzić się tam, gdzie trudno byłoby zastosować inny typ przenośnika. Warto zapoznać się z ich specyfiką działania i możliwymi zastosowaniami.

Rodzaje i sposoby zastosowania

Za pomocą przenośników odbywa się transport bliski, na terenie hali produkcyjnej. Urządzenie może służyć do rozładunku, załadunku, a także przemieszczania towarów z taśmy na taśmę. Istnieją różne odmiany przenośników, w zależności od potrzeb – jedną z nich są dostosowane do wielkich ciężarów przenośniki łańcuchowe.

Gdzie używa się przenośników?

Najczęściej przenośniki łańcuchowe stosuje się w przedsiębiorstwach, których praca wymaga przenoszenia ciężkich ładunków – w kopalniach, zakładach produkcyjnych, rozlewniach płynnych towarów, ale także sortowniach i magazynach. Dzięki przenośnikom łańcuchowym praca w tych miejscach jest o wiele sprawniejsza, lżejsza i szybsza.

Charakterystyka przenośnika łańcuchowego

Przenośniki łańcuchowe świetnie radzą sobie z ciężarami, których nie sposób przemieścić z pomocą przenośnika taśmowego lun paskowego – to najczęściej elementy o niestandardowych wymiarach lub naprawdę dużej wadze. Przenośnika łańcuchowy jest przenośnikiem cięgnowym, a porusza się za pomocą kół łańcuchowych i ślizgów. Jest to bardzo odporne, wytrzymałe urządzenie. Istnieje możliwość regulowania tempa przenoszenia ładunku przez maszynę, co pozwala wygodnie włączyć ją w sekwencję wykonywanych czynności i dać obsłudze czas na ich zakończenie w czasie trwania transportu. Wielką zaletą tych urządzeń jest naprawdę duży udźwig. Do urządzenia można dobrać nakładki i inne zabezpieczenia, które zapobiegają przemieszczaniu się ładunku i czynią całą pracę bezpieczniejszą oraz stabilniejszą.

Przenośnik łańcuchowy można kupić od producenta w gotowej postaci lub zamówić taki, który będzie dokładnie odpowiadał potrzebom konkretnej firmy. Takie zamówienie objęte jest gwarancją jakości wykonania – odpowiednio dobrany przenośnik będzie spełniał wszelkie wymagania i usprawniał pracę w przedsiębiorstwie. Zamówienie maszyny dobranej do potrzeb pozwala zwiększyć pewność, że będzie spełniała wszelkie wymogi.