Najnowsze wiadomości

23 kwietnia 2024 20:03

Trzy najczęstsze problemy z samochodami zimą3 Wspólne problemy z samochodami zimowymi

Gdy dni stają się krótsze, a temperatury zaczynają spadać, samochody są często przesuwane do granic możliwości. Sezon zimowy może obciążyć każdą pracującą część samochodu i uczynić jazdę nieco trudną i niebezpieczną. Tak więc, aby Twój samochód pracował płynnie i wydajnie przez całą zimę, ważne jest, abyś był świadomy, jakie problemy z samochodem możesz napotkać o tej porze roku.

Poniżej przedstawiamy trzy najczęstsze problemy związane z samochodem w okresie zimowym, na które należy być przygotowanym.

Bateria

Akumulatory samochodowe często psują się w miesiącach zimowych. Amperaż wymagany do rozruchu w ciepły dzień jest zazwyczaj zmniejszany o połowę. Akumulator, który nie działa prawidłowo, może się uruchomić bez problemów w balsamiczny, letni poranek, ale może nie osiągnąć tego samego rezultatu przy spadających temperaturach.

Jedynym realnym rozwiązaniem tego konkretnego problemu jest oczywiście konserwacja zapobiegawcza. Akumulatory wymagają regularnego serwisowania, ale aby uniknąć obrażeń spowodowanych kwasem akumulatorowym, można pozwolić wykwalifikowanemu mechanikowi na wykonanie tej pracy. Prosta rutynowa kontrola może uchronić Cię przed nieprzyjemnymi i prawdopodobnie niebezpiecznymi sytuacjami, gdy Twój samochód utknie w zimnie. Tak więc, zawsze warto sprawdzić swój akumulator przed sezonem zimowym, aby mieć pewność, że wytrzyma on ogromne wyzwania.

Alternator

Mimo, że największą winę ponosi akumulator, gdy samochód w zimowy poranek w ogóle nie wystartuje, alternator równie łatwo może się zepsuć i spowodować zatrzymanie samochodu lub całkowity brak startu. Również dlatego, że alternatory ładują akumulator mocą i energią z silnika, jeśli się zepsują, to ładowanie akumulatora znacznie spadnie. Oznacza to, że Twój samochód może nie uruchomić się, nawet jeśli masz zainstalowany nowy akumulator.

Opony

Opony są główną przyczyną wielu problemów z samochodami przez cały rok, a sezon zimowy nie różni się od tego. Brak bieżnika powodujący problemy z uzyskaniem trakcji na drodze lub po prostu uderzenie w dziurę w jezdni (oba te problemy są częste w zimie) może uszkodzić opony, co sprawia, że prowadzenie samochodu jest naprawdę trudne. Z tego powodu zawsze dobrze jest zlecać profesjonalną kontrolę opon, a w razie konieczności montaż nowych, gdy nadejdzie czas, by pora poradzić sobie z trudną pogodą.

Ostatnie słowo

Lodowaty wiatr jest twardy nie tylko dla żywych stworzeń, ale także sieje spustoszenie w maszynach. Jeśli nie chcesz zakłócać swoich harmonogramów dojazdów do pracy i siać spustoszeń w swoim wewnętrznym spokoju, konieczne jest przeprowadzenie rutynowej, sezonowej konserwacji samochodu.