Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 7:52

Zimowy zestaw samochodowy - top 5Jeśli chodzi o zimową jazdę samochodem, jest wiele rzeczy, które jako kierowcy powinniśmy wszyscy zastanowić się nad utrzymaniem w naszych pojazdach jako zimowego zestawu samochodowego. Poniżej przedstawiamy 5 najbardziej popularnych i niezbędnych elementów, które warto rozważyć jako część zestawu zimowego.

Jeśli chcesz się upewnić, że posiadasz niezbędne rzeczy do zimowej jazdy, aby zminimalizować ryzyko utknięcia w śniegu, szybkiego wyjazdu rano lub po prostu upewnić się, że najgorsze się wydarzyło i utknąłeś, masz wiele kluczowych rzeczy, które powinieneś zachować jako część swoich własnych zimowych zestawów samochodowych.

Takie przedmioty można kupić albo jako część gotowego zestawu, albo złożyć własną kolekcję zimowych artykułów niezbędnych do jazdy samochodem.

1. AA Car Essentials Zimowy zestaw samochodowy z składaną łopatą do śniegu

Ten zestaw, jak napisano na pudełku, to wspaniała kolekcja "niezbędników" do zimowej jazdy. Zawierające kompaktowy składany Snow Shovel, High Vis Vest, awaryjnego Folia Blanket, aby zachować ostrzeżenie i Dynamo Torch, który nie opiera się na baterie, więc będzie użyteczny, gdy go potrzebujesz. Znajduje się on również w poręcznej torbie do przechowywania przechowywać wszystko schludne, uporządkowane i dostępne w bagażniku.

Jako wiodąca organizacja motoryzacyjna AA wyraźnie pomyślał o znaczeniu zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy w zimie i wprowadził szereg tego typu zestawów zimowych samochodów, w tym jeden zawierający wszystkie powyższe elementy, ale również w tym, śniegu i lodu uchwyty do butów poncho deszczu plus zestaw w pełni izolowanych przewodów zasilających baterię w przypadku płaskiej baterii.

2. Osłona przeciwmrozowa szyby przedniej

Nie ma nic gorszego niż wyjście rano do samochodu tylko po to, by spędzić kilka minut w mroźnym mrozie skrobiąc lód z przedniej szyby. Dodając do zestawu samochodu zimowego prosty, niedrogi, a jednocześnie skuteczny ochraniacz na mróz na przedniej szybie, możesz zaoszczędzić sobie zarówno czasu, jak i frustracji. Nie wspominając już o bezpieczeństwie i lepszej widoczności w momencie rozpoczęcia podróży.

3. Ekran przeciwmrozowy Trusted Ice Scraper

Jeśli zdecydowałeś się nie używać osłony przedniej szyby lub po prostu złapałeś się nagłego spadku temperatury, będziesz potrzebował zaufanego i niezawodnego skrobaka do lodu. Chociaż karta kredytowa może być opcją, na rynku dostępnych jest wiele niedrogich skrobaków do lodu, które mogą pomóc w usunięciu lodu z szyby w podwójnym czasie lub przynajmniej w utrzymaniu ciepła rąk podczas tej czynności.

Dzięki podwójnym 130 mm ostrzom ustawionym pod optymalnym kątem dla maksymalnej penetracji lodu ta innowacyjna konstrukcja zapewnia, że nawet najtwardszy lód może być łatwo usunięty z szyby.

A w tych czasach, gdy nie masz pod ręką rękawiczek, gdy musisz zdrapać lód, alternatywą dla zimowego zestawu samochodowego jest termiczny skrobak do lodu w rękawiczkach.

4. Torby osuszacza samochodowego Dry Air

Dobra widoczność jest niezbędna o każdej porze roku, ale szczególnie w zimie, kiedy jest ciemniej i bardziej mglisto. Jest to również czas, kiedy wiele osób cierpi z powodu zwiększonej mgły na wewnętrznej stronie szyby samochodu, której usunięcie przed wyruszeniem w drogę może zająć trochę czasu.

Idealnym rozwiązaniem, aby temu zapobiec, jest zastosowanie pochłaniaczy wilgoci z suchego powietrza. Zawierając kryształki żelu krzemionkowego podobne do tych, które znajdują się w małych woreczkach nowych aparatów lub produktów elektronicznych, te "wilgotne zjadacze" skutecznie usuwają wilgoć z powietrza wewnątrz samochodu, zapobiegając w ten sposób zaparowaniu szyb.

Jak w każdym innym przypadku, zdecydowanie warto zastanowić się nad jakością tych produktów, a nie tylko nad ich ceną.

5. Dobrej Jakości Odkurzacz

Jeśli chodzi o rozmrażarki, na rynku jest tak wiele produktów i marek, że trudno jest zdecydować, który z nich wybrać jako część zimowego zestawu samochodowego.

Przez wiele lat użytkowania i sprzedaży detalicznej szerokiej gamy różnych produktów, naszym osobistym ulubieńcem jest Autoglym De-Icer, który jest nieszkodliwy w kontakcie z lakierami samochodowymi, gumą, tworzywami sztucznymi i szkłem, ale jest skuteczny aż do -50°C!