Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 8:04

Jak wybrać właściwą oponęPrawdopodobnie nie kupiłbyś pierwszego widzianego samochodu, więc dlaczego miałbyś kupować pierwszy zestaw opon, które widzisz? Kiedy nadszedł czas, by kupić nowe opony, bycie wybrednym może się opłacić. W Tires Plus jesteśmy po to, aby pomóc Ci zrozumieć proces zakupu opon i wybrać odpowiednią oponę w odpowiedniej cenie. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, jak wybrać najlepsze opony do Twojego pojazdu, stylu życia i budżetu!

Krok 1: Określ swój rozmiar opony.

Opony są dostępne w różnych rozmiarach i nie są tak proste jak opony małe, średnie i duże. Twój rozmiar opony to liczba od 13 do 22. Ta liczba mówi o średnicy koła w calach. Istnieje kilka różnych sposobów, aby dowiedzieć się, jaki jest Twój rozmiar opony.

  • Sprawdź tabliczkę informacyjną wydrukowaną na drzwiach bocznych twojego kierowcy. Znajdziesz tam średnicę koła niezbędną dla Twojego konkretnego pojazdu. Możesz też sprawdzić swój aktualny zestaw opon. Na ścianie bocznej jednej z opon powinien znajdować się blok liczb i liter. Ostatnia cyfra w tym kodzie to Twój rozmiar opony. Na przykład, jeśli Twoja opona ma oznaczenie P215/65R15, średnica koła wynosi 15 cali.

Krok 2: Porównanie typów opon. Wybierz tę, która jest dla Ciebie najlepsza.

Na rynku jest wiele różnych typów opon. Jest to ta część zakupów opon, która może przytłoczyć niektórych kupujących. Nie pozwól na to! Sprawdź tę szybką listę różnych typów opon dostępnych dla większości samochodów osobowych, ciężarowych, minivanów, crossoverów i SUV-ów. Każdy typ ma swoje plusy i minusy, więc chodzi o to, aby wybrać oponę, która najlepiej pasuje do Twojego stylu życia, otoczenia i priorytetów.

Opony całoroczne

  • Za: Te opony są dobre na łagodną pogodę przez cały rok. Przez większość sezonów będziesz cieszyć się płynną, cichą jazdą i dużą oszczędnością paliwa. Con: Opony całoroczne nie sprawdzają się tak dobrze, jak opony zimowe w ekstremalnych warunkach pogodowych, np. w temperaturach poniżej zera lub podczas burzy śnieżnej.

Opony zimowe/śnieżne

  • Pro: Jeśli mieszkasz gdzieś, gdzie temperatura jest niższa od zera, lód i śnieg, zajrzyj do opon zimowych. Te opony są wykonane z gumy, która zachowuje elastyczność w najzimniejszych warunkach pogodowych. Ich głębokie bieżniki zapewniają trakcję przez błoto pośniegowe, śnieg i lód, które trzeba pokonać. Con: Opony zimowe należy wymienić na letnie lub całoroczne, gdy temperatura się wyrówna.

Opony wyczynowe

  • Pro: Jeśli potrzebujesz prędkości i chcesz wykorzystać moc swojego silnika, nie szukaj dalej niż w oponach wyczynowych. Opony te są idealne dla kierowców, dla których priorytetem jest szybkość i osiągi, i są często używane w samochodach sportowych. Con: Opony wyczynowe zazwyczaj nie wytrzymują tak długo, jak inne opony, ale to, czego brakuje w ich klasyfikacji zużycia bieżnika, stanowi o ich przyczepności i wysokich osiągach.

Opony letnie

  • Za: Pomimo swojej nazwy, opony letnie poradzą sobie z każdą ciepłą porą roku. Zostały one zaprojektowane z myślą o doskonałej trakcji na wilgotnych nawierzchniach, więc wiosenne i letnie prysznice nie stanowią żadnego problemu. Con: Te opony nie są najbezpieczniejsze w zimie! Te opony są wykonane z gumy, która twardnieje w niższych temperaturach, więc należy je wymienić, gdy tylko temperatura spadnie.

Opony all-Terrain

  • Za: Uwielbiasz podążać mniej uczęszczaną ścieżką? Opony do jazdy terenowej radzą sobie z nawierzchniami, których wiele innych opon nie lubi w żwirze, brudzie, skałach i śniegu. Con: Dzięki projektowi bieżnika na oponach terenowych, oczekujesz bardziej hałaśliwej jazdy niż na zwykłych oponach całorocznych.

Opony błotnisto-terrenowe

  • Pro: Jeśli jedziesz w głębokim błocie lub piasku, to są to jedyne opony, które chcesz mieć w samochodzie. Są to "większe i gorsze" krewni opon terenowych i mają głęboki, wytrzymały bieżnik, który zapewnia trakcję na najbardziej śliskich nawierzchniach. Con: Opony typu Mud-Terrain zapewniają bardziej hałaśliwą jazdę niż inne opony całoroczne, również ze względu na ich konstrukcję bieżnika.

Opony turystyczne

  • Za: Weź pod uwagę opony turystyczne z najwyższej półki, opony klasy premium. Ci faceci są dla kierowców, którzy chcą jedwabiście gładkiej, cichej jazdy. Poruszają się jak marzenie i oferują najwyższą niezawodność i trwałość. Con: Podczas gdy opony turystyczne radzą sobie na co dzień na mokrej i suchej nawierzchni, nie są przystosowane do jazdy w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Krok 3: Określ swój budżet na opony.

Kiedy już poznasz rozmiar i rodzaj opon, zastanów się nad budżetem na ich zakup. Jak wszystko inne, istnieje szeroki wachlarz cen... więc jaka jest odpowiednia kwota do wydania? Nie ma dobrej i złej odpowiedzi na to pytanie. To zależy od kierowcy i samochodu! Nasza najlepsza rada to pamiętać, że opony są inwestycją, i to bezcenną. Opony są jedynym elementem samochodu, który ma kontakt z drogą. Bez wysokiej jakości opon, Twój samochód nie będzie mógł jeździć bezpiecznie i płynnie.

W Tires Plus szanujemy Twój portfel tak samo, jak szanujemy Twój pojazd. Uzyskaj bezpłatną wycenę opon, zanim wejdziesz do naszego sklepu, a najniższe ceny gwarantowane są online. Dopasujemy każdą lokalnie ogłoszoną cenę na oponach i oferujemy różne kupony na opony, które pomogą Ci jeszcze bardziej zaoszczędzić. A czy wspomnieliśmy o bezpłatnych kontrolach geometrii kół i darmowych rotacjach opon na całe życie?

Wybierz odpowiednie opony jak profesjonalista

Jeśli nie kupowałeś wcześniej opon, cały proces może być zastraszający i mylący. Wykonując te kroki i poznając swoje opcje, możesz wybrać odpowiednie opony jak profesjonalista!