Najnowsze wiadomości

18 maja 2024 15:11

Najwyraźniej widać, że twój samochód ma uszkodzone oponyWybrzuszenia ścian bocznych opon, wygięte felgi, dziwne odgłosy wydechu... co może wydawać się dziwną kombinacją problemów z samochodem może być spowodowane przez jedną rzecz: uszkodzenie dziury. Dowiedz się, jakie są najbardziej oczywiste oznaki uszkodzeń dziurkowych i kiedy nadszedł czas, aby odwiedzić najbliższe opony Tires Plus. Niewielkie uszkodzenia dziur mogą przekształcić się w znacznie większą naprawę samochodu z dziurkami, jeśli pozostawisz go na kursie, więc są to duże objawy, których nie chcesz ignorować.

Czy twój samochód potrzebuje naprawy uszkodzeń dziury w samochodzie?

Pociągając na bok

Zwróć uwagę, czy twój samochód ciągnie na jedną stronę podczas próby jazdy na wprost lub czy kierownica jest poza środkiem, gdy jedziesz na wprost. Uderzenie w dziurę może spowodować zrzucenie geometrii kół twojego samochodu! Problemy z geometrią kół mogą stanowić poważny problem z punktu widzenia bezpieczeństwa, a także powodować nierównomierny bieżnik i mniejsze przebiegi gazów.

Dziwne odgłosy spalin

Nawet jeśli nie zauważyłeś trafienia w dziurę, twój samochód może krzyczeć o uwagę. To jest jeden problem, który jest trochę trudny do opanowania! Jeśli zauważysz dziwne odgłosy, dziura może faktycznie uszkodzić układ wydechowy Twojego samochodu. Pełna kontrola pojazdu może pomóc w zlokalizowaniu i zdiagnozowaniu uszkodzenia.

Wybrzuszenia ścian bocznych opon

Wybrzuszenia lub pęcherzyki w ścianie bocznej opony powinny być natychmiast usuwane. Uderzając w wyboje, można uszkodzić wewnętrzną okładzinę opony. Uszkodzenie to umożliwia ucieczkę powietrza i tworzy widoczne wybrzuszenie. Jeśli zignorujesz problem i będziesz kontynuował jazdę na uszkodzonej oponie, grozi Ci wydmuchnięcie opony.

Wygięte felgi

W przypadku szczególnie silnego uderzenia w dziurę w obręczach, można zauważyć uszkodzenia obręczy. Większość dzisiejszych felg na drogach jest wykonana z aluminium, które może się zginać przy uderzeniu z wystarczającą siłą. Podczas gdy wygięte felgi są bardziej kosmetycznym problemem niż problemem bezpieczeństwa, mogą wskazywać na bardziej niewidoczne uszkodzenia dziury.

Płaska opona

Płaska opona to jeden problem, którego nie można przeoczyć. Jeśli to możliwe, unikaj jazdy daleko na oponie bez powietrza. Może to spowodować wiele uszkodzeń koła, na którym zamontowana jest opona. Jeśli musisz jechać, staraj się nie przejeżdżać więcej niż kilkaset metrów i nie jechać szybciej niż 20 mil na godzinę. Im szybciej zjedziesz bezpiecznie z drogi, tym lepiej!

Te oznaki uszkodzeń dziur mogą być irytujące i niewygodne, ale pozwól im jechać swoim torem, a skończysz z jeszcze większymi uszkodzeniami swojego samochodu. Szybka inspekcja i naprawa pojazdu może sprawić, że ze spokojem wrócisz na drogę.