Najnowsze wiadomości

24 lutego 2024 18:01

Jak długo trwa wymiana oleju?Jak długo trwa wymiana oleju? Czy jest to coś, co można wybić w przerwie obiadowej, czy też trzeba odłożyć na cały dzień, aby wykonać pracę? Odpowiedź zależy od kilku czynników, w tym Twojego pojazdu, Twoich umiejętności (jeśli robisz to sam) oraz miejsca, do którego zabierasz swój pojazd, jeśli chcesz, aby ktoś inny wykonał tę pracę.

Jak długo trwa wymiana oleju?

Wymiana oleju może być zakończona w ciągu około 15 do 45 minut. Największą zmienną jest zazwyczaj miejsce, w którym zdecydujesz się wykonać pracę. Możesz zabrać go do ekspresowego serwisu, który specjalizuje się w szybkiej wymianie oleju, udać się do lokalnego warsztatu, który przeprowadza konserwację i naprawy Twojego pojazdu, zabrać go do dealera lub zrobić to samemu. Opcja, którą wybierzesz, może mieć wpływ na czas trwania pracy.

Serwis ekspresowy

Jeśli się spieszysz i nie chcesz przeszkadzać w zaplanowaniu wymiany oleju, to świetną opcją jest usługa ekspresowa. Możesz po prostu podjechać, gdy jest to dla Ciebie wygodne i wykonać pracę w około 15 minut. Często nawet nie będziesz musiał wysiadać z samochodu.

Chociaż tego typu usługi mogą być wygodne, należy pamiętać, że w przypadku pojawienia się w godzinach szczytu może minąć dużo czasu, zanim przyjedzie kolej na Ciebie.

Twój lokalny mechanik

NAPA AutoCare, który dokonuje regularnych przeglądów i napraw Twojego pojazdu, może również zająć się wymianą oleju. Mogą też szybko wykonać tę pracę, ale prawdopodobnie będziesz musiał się umówić. W zależności od tego, jak zajęty jest ich harmonogram, być może będziesz musiał zostawić swój samochód na kilka godzin, a może nawet cały dzień.

Dealer

Prawdopodobnie będziesz musiał umówić się na spotkanie w celu wymiany oleju w salonie. Harmonogramy serwisowe mogą się szybko zapełniać, więc umówienie się na spotkanie może potrwać kilka dni. Możliwe, że będziesz musiał zostawić tam swój samochód na cały dzień, w którym to przypadku może warto poprosić o samochód pożyczkobiorcę.

Zrób to sam.

To jest praca, którą możesz wykonać sam, jeśli masz czas i wiedzę. Upewnij się, że masz pod ręką wszystkie odpowiednie zapasy, w tym filtr oleju, i zostaw sobie mnóstwo czasu. Jeśli jest to Twój pierwszy raz, to zaplanuj blokadę na cały ranek lub popołudnie, aby nie czuć się pod presją.

Co może sprawić, że praca potrwa dłużej

Chociaż proces ten jest na ogół taki sam dla większości pojazdów, układ komory silnika może być różny. Jeśli elementy znajdują się w ciasnych, trudnych do nawigacji przestrzeniach lub za panelami ochronnymi, należy się spodziewać, że praca potrwa nieco dłużej.