Najnowsze wiadomości

1 grudnia 2023 11:30

5 Podstawowych wskazówek dotyczących zimowej pielęgnacji samochoduWraz ze zbliżającą się zimą, oto 5 zimowych wskazówek dotyczących pielęgnacji samochodu, które pozwolą utrzymać pojazd w nienaruszonym stanie podczas najgorszej pogody w roku. Jeśli masz szczęście żyć w ciepłym klimacie przez cały rok, jesteśmy zazdrośni. Jednak dla reszty z nas zima może być ciężka dla twojego samochodu.

Zimowy samochód Wskazówka nr 1: Zastanów się nad zakupem opon zimowych.

Opony śniegowe są wykonane z bardziej miękkiej gumy niż opony całoroczne, co pozwala im zachować elastyczność nawet w najzimniejszych warunkach. Wzór bieżnika na tych oponach pozwala również na wyjątkową przyczepność na śniegu i lodzie.

Opony śniegowe nie są jednak stałym elementem wyposażenia. Nie eliminują one ryzyka poślizgu i poślizgu w samochodzie, ale zapewniają większą trakcję niż standardowe opony.

Wskazówka nr 2: Sprawdź swój akumulator.

Jedynym dokładnym sposobem na wykrycie słabej baterii jest użycie profesjonalnego sprzętu. Jednak większość kierowców może wykonywać rutynowe czynności pielęgnacyjne. Jeśli pokrywy akumulatorów są zdejmowane, należy co miesiąc sprawdzać poziom płynu. Jedno słowo ostrzeżenia: Zdejmowanie kabli może spowodować uszkodzenie lub utratę danych/kodów w niektórych nowszych pojazdach, więc zawsze najpierw należy sprawdzić instrukcję obsługi.

Jednakże, dodatkowym wydaniem naszych "Porad dotyczących pielęgnacji samochodu zimą" byłoby zlecenie profesjonalnej kontroli akumulatora. Pozwoliłoby to uniknąć wszelkich zagrożeń lub problemów z samochodem, które mogą wyniknąć z kontroli akumulatora.

Wskazówka nr 3: Wymień olej i znajdź odpowiednią lepkość.

Ta wskazówka dotycząca pielęgnacji samochodu zimą wydaje się dość prosta, ale jest to kolejna wskazówka, którą łatwo przeoczyć. Zimna pogoda negatywnie wpływa na skuteczność oleju. Zimny klimat powoduje, że olej staje się gęstszy, zmniejszając cyrkulację powietrza w silniku.

Można tego uniknąć, kupując olej, który jest cieńszy niż zwykle, większość pojazdów zapewnia w instrukcji obsługi lepkość (grubość) oleju zimowego - wraz z innymi odpowiednimi lepkościami oleju na zmienne pory roku.

Porada nr 4: Sprawdzanie poziomu płynów w samochodzie zimowym

Pracujące wycieraczki i stały dopływ płynu do wycieraczek zapewnią Tobie i Twoim klientom widoczność w czasie najgorszej burzy śnieżnej.

Pióra wycieraczek wystarczają tylko na rok. Jeśli uważasz, że nadszedł czas na ich wymianę, to prawdopodobnie nadszedł czas na ich wymianę. W zależności od tego, jak brzydka jest Twoja zima, być może zechcesz wyposażyć swój pojazd(y) w wycieraczki specjalistyczne. Na koniec, upewnij się, że w Twoim samochodzie(-ach) znajduje się płyn do wycieraczek o niskiej temperaturze zamarzania.

Wskazówka nr 5: Zestaw ratunkowy do samochodu zimowego

Każdy samochód powinien być zaopatrzony w zestaw ratunkowy, na wypadek gdybyś napotkał niebezpieczne zimowe drogi. Zestaw ratunkowy powinien znajdować się w przedziale pasażerskim na wypadek, gdybyś wszedł do rowu i nie mógł dostać się do bagażnika lub go otworzyć. Dobrą praktyką jest przechowywanie wszystkiego w plastikowym pojemniku i umieszczanie go w samochodzie podczas podróży. Udało nam się zawęzić naszą listę do tych 7 niezbędnych rzeczy:

  1. Zasilane bateriami radio i latarka (z dodatkowymi bateriami), oraz dodatkowa bateria do telefonu komórkowego
  2. Koc
  3. Kable zasilające
  4. Woda butelkowana i nietrwałe, wysokoenergetyczne produkty spożywcze, takie jak batony granola, rodzynki i masło orzechowe.
  5. Gaśnica (5-lb., typ A-B-C)
  6. Apteczka pierwszej pomocy i instrukcja obsługi
  7. Mapy, łopata, flary.

Można tego uniknąć, kupując olej, który jest cieńszy od normalnego, większość pojazdów zapewnia w instrukcji obsługi lepkość (grubość) oleju zimowego - wraz z innymi odpowiednimi lepkościami oleju na zmienne pory roku.