Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 8:10

Top 5 wskazówek dotyczących bezpieczeństwa dla młodych kierowcówZanim zaczniemy, wiedziałeś? (Badanie przeprowadzone przez TyreSafe na 1000 młodych kierowców)

  • 1 na 3 nigdy nie sprawdzał głębokości bieżnika swoich opon
  • 85% uznało, że kary za jazdę z uszkodzoną oponą są niższe niż w rzeczywistości
  • 62% uznało, że dopuszczalna przez prawo granica głębokości bieżnika jest niższa niż jest.

Zapoznaj się z najważniejszymi wskazówkami, które pomogą Ci zapewnić bezpieczeństwo na drodze.

1. Wstrzymaj się od używania telefonu podczas jazdy

Ten tekst lub połączenie może czekać. Nie ryzykuj życiem swoim i pasażera, czytając ten tekst; oderwanie oczu od drogi może mieć katastrofalne skutki.

2. Nie bądź popisem i nie ryzykuj, że weźmiesz na siebie ryzyko

Obydwie płci prezentują się bardziej młodym mężczyznom niż młodym kobietom, a dla niektórych "fajne" jest nie zapinanie pasów bezpieczeństwa, mimo że zmniejsza to o połowę prawdopodobieństwo zgonu w wypadku.

3. Przed długą podróżą sprawdź, co najważniejsze

Przed każdą podróżą sprawdzić: - Opony nie mają zużytych łat, pęknięć lub wybrzuszeń? Jeśli tak, to skonsultuj się z warsztatem - Hamulce działają, stosując je delikatnie podczas bardzo wolnej jazdy. Jeśli uważasz, że jest jakiś problem z pojazdem lub nie wiesz jak przeprowadzić powyższe kontrole, skontaktuj się z lokalnym warsztatem. Nie myśl nawet o zadzieraniu z układami hamulcowymi lub silnikiem, jeśli nie jesteś wyszkolonym mechanikiem.

4. Weź udział w zaawansowanym szkoleniu

Bez względu na to, jak bardzo jesteś ostrożny, zaawansowany trening poprawi sposób prowadzenia pojazdu i zwiększy Twoje szanse na zachowanie bezpieczeństwa i uniknięcie kolizji lub kolizji. (Link do odpowiedniej strony (stron) w sekcji treningu w odpowiednim czasie)

5. Zachowaj swój samochód

Co tydzień sprawdzam:

  • Głębokość bieżnika opony? Głębokość bieżnika mniejsza niż 3 mm jest niebezpieczna na mokrej lub oblodzonej nawierzchni.
  • Ciśnienie w oponach? Używaj manometru, gdy opony są zimne (odpowiednie ciśnienie znajduje się w instrukcji obsługi pojazdu).
  • Poziom oleju i wody jest w porządku
  • Światła są czyste, a żarówki nie są rozdmuchiwane.
  • Pióra wycieraczek nie są rozdwojone ani zużyte.