Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 6:36

Wybór właściwych opon do Twojej przyczepy kempingowejOpony do przyczep kempingowych nie różnią się niczym od opon do lekkich samochodów dostawczych ani od opon samochodowych. Więc bez konieczności przyspieszania lub kierowania pojazdem, można by pomyśleć, że opony w przyczepie kempingowej wystarczą na całe życie. Ale tak nie jest.

Przy korzystaniu z przyczepy kempingowej ważne jest, aby mieć zamontowane odpowiednie opony i aby były one napompowane do właściwego ciśnienia z uwagi na dużą ilość uszkodzeń, zużycia, przez które będą przechodzić.

Użytkownicy przyczep kempingowych muszą wziąć pod uwagę nośność pojazdu, ponieważ im większa jest jego pojemność, tym więcej elementów będzie potrzebnych, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, przyczepność, przyczepność i radzenie sobie w mokrych warunkach pogodowych.

Przyjętą w świecie przyczep kempingowych zasadą (zalecaną również przez Brytyjskie Stowarzyszenie Producentów Opon) jest, że opony zamontowane w przyczepie kempingowej powinny być zmieniane po osiągnięciu przez nie wieku pięciu lat. W krajach takich jak Holandia, przyczepa kempingowa nie zaliczyłaby MOT, gdyby opony miały sześć lub więcej lat!

Starzenie się opon

Przyczepy kempingowe mają zazwyczaj bardzo niski przebieg, ponieważ są zwykle używane w okresie wakacyjnym, co oznacza, że bieżnik zużywałby się bardzo długo.

Z drugiej strony, ponieważ przyczepy kempingowe są pozostawione na dużą ilość czasu każdego roku, opony są podatne na stopniowe spłaszczanie, co może prowadzić do przebicia. Uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV mogą znacząco wpłynąć na trwałość opon, dlatego muszą być one przechowywane w chłodnym, suchym miejscu, z dala od światła słonecznego. Opony należy co miesiąc obracać, ponieważ w ten sposób uniknie się ich spłaszczenia.

Ciśnienie w oponach

Aby opony funkcjonowały z optymalnymi osiągami, niezbędne jest ich właściwe napompowanie, ponieważ zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie doprowadzi do poważnych uszkodzeń opon (wydmuchiwanie lub obniżenie osiągów).

Podczas korzystania z przyczep kempingowych należy regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach. Ponieważ przyczepy kempingowe są zwykle używane na długich trasach, upewnij się, że sprawdzasz opony wcześniej i tylko wtedy, gdy są zimne i nie zostały przejechane przez około 1-2 mile.

Odpowiednie opony - marki

Jak wspomniano wcześniej, przyczepy kempingowe mogą być wyposażone w lekkie opony do samochodów dostawczych, w zależności od obciążenia, bezpieczeństwa i innych cech, które kierowcy mogą mieć po sobie. Dysponujemy szeroką gamą opon, od budżetowych po premium, dzięki czemu nigdy nie można się pomylić.