Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 8:34

Czy mam dopasować nowe opony do przodu czy do tyłu?Jeśli szukasz nowego zestawu felg lub doznałeś przebicia, które oznacza, że desperacko szukasz odpowiedniej opony, koniecznie sprawdź, czy chcesz zamontować opony z przodu czy z tyłu pojazdu.

Przednia czy tylna część mojego pojazdu?

Jazda sama w sobie nieuchronnie doprowadzi do zużycia opon, niezależnie od ich położenia. Od stylu jazdy po długie podróże z dużą prędkością, istnieje wiele sposobów, w jaki opony mogą zacząć się psuć. Dlatego ważne jest, aby nadal je sprawdzać i w razie potrzeby wymieniać.

Pojazdy z napędem na przednie koła zazwyczaj zużywają się szybciej niż te z napędem na tylne koła, ponieważ przednie koła są narażone na znaczne obciążenia, w przeciwieństwie do opon z tyłu.

Podobnie w przypadku etyrek zalecamy montaż nowych opon z tyłu pojazdu, ponieważ opony przednie muszą się bardziej zużywać i być bardziej wytrzymałe niż tylne. Dlatego, aby zwiększyć żywotność przednich kół i usunąć je ze zbyt dużego ciśnienia, należy częściej wymieniać opony znajdujące się z tyłu pojazdu.

Posiadanie nowych opon z tyłu pojazdu jest dobre nie tylko na mokre warunki pogodowe. Dotyczy to również suchej pogody. Zapewnia to maksymalną przyczepność podczas gwałtownego hamowania lub pokonywania ostrych zakrętów.

Co zrobić, jeśli przednie opony wymagają wymiany?

Jeśli opony przednie wymagają wymiany, zaleca się zamontowanie ich z tyłu, aby zapewnić lepszą przyczepność z przodu pojazdu. Należy to robić regularnie, ponieważ wymiana opon z przodu na tył pozwoli przeciwdziałać nierównomiernemu zużyciu bieżnika. Ponadto, zawsze upewnij się, że Twoje opony są zgodne z aktualnymi wytycznymi prawnymi (o głębokości bieżnika 1,6 mm). Opony są jedynym elementem pojazdu, który ma kontakt z nawierzchnią, dlatego należy je regularnie kontrolować.

Jak znaleźć właściwą oponę do mojego pojazdu

Szukanie nowych opon może być początkowo dość zniechęcające, ponieważ jest ich tak wiele do wyboru. Tutaj, w firmie etyres, oferujemy kierowcom szeroki asortyment, od opcji budżetowych do premium.

Kontrole, które można śledzić przy zakupie nowych opon:

  • Wymień swoje stare opony na te same rozmiary i opony tej samej marki i o tym samym wzorze bieżnika.
  • ZAWSZE kupuj nowe opony. Częściowo zużyte opony mogą być niezwykle niebezpieczne.
  • Sprawdź w przewodniku producenta pojazdu, jakie opony są zalecane.
  • Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie wahaj się skontaktować z nami.