Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 7:45

Wszystko, co musisz wiedzieć o oponach całorocznychJeśli chodzi o pory roku, istnieje cała gama opon, które mogą być używane w zależności od warunków pogodowych. Jeśli jednak szukasz czegoś, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas (i pieniądze), dlaczego nie spróbować opon całorocznych?

Opony całoroczne uważa się za odpowiednie do używania przez cały rok i w różnych warunkach pogodowych. Mieszanka gumowa, z którą są one produkowane, oraz unikalny wzór bieżnika zapewnia kierowcom lepszą przyczepność, która dobrze sprawdza się w zimnych warunkach.

Jazda w zimie

Jazda w zimie może stanowić wiele problemów dla kierowców w Wielkiej Brytanii. Szczególnie w regionach, w których występują zwiększone opady deszczu i chłodniejsze temperatury. Osiągi Twojego samochodu będą miały duży wpływ na osiągi w trudnych warunkach pogodowych. Dlatego też głębokość bieżnika i trakcja Twoich opon będzie powodować lub zapobiegać aquaplaningowi na drodze.

Aquaplaning

Opony całoroczne mają miejsce wtedy, gdy woda w przedniej części opon zaczyna się gromadzić szybciej, niż jest w stanie wytrzymać. Wtedy poczujesz się jakbyś jeździł na łyżwach. Powoduje to również, że Twój samochód traci kontakt z nawierzchnią drogi, co powoduje poślizg i utratę kontroli nad samochodem.

Prowadzenie samochodu latem

Gdy tylko temperatura zacznie spadać poniżej 7C, mieszanka gumowa w normalnych oponach stwardnieje. Oznacza to, że pozostaniesz z mniejszą przyczepnością. Na oblodzonych nawierzchniach, brak przyczepności w Twoich oponach zrobi ogromną różnicę. Tak więc, opony całoroczne zapobiegną temu zjawisku. Wszechstronność opon całorocznych zapewnia bezpieczeństwo i większą trakcję w trudnych warunkach pogodowych. Osoba jadąca samochodem w dół autostrady, ze słońcem wpadającym do przedniej szyby.

Inne zalety opon całorocznych

Opony całoroczne mają zazwyczaj dłuższy okres zużycia bieżnika niż zwykłe opony i mogą się starzeć zanim się zużyją. Opony tego typu są zazwyczaj przystępne cenowo, a także trwałe. Są one naprawdę popularne w miejscach, gdzie warunki pogodowe ulegają wahaniom. Podobnie, kolejną zaletą tych opon jest to, że nie będziesz tracił cennego czasu i wysiłku na ich zmianę lub wydasz więcej pieniędzy na zakup opon dopasowanych do pór roku. Kierowcy unikają kłopotów i kosztów związanych z wymianą i przechowywaniem letnich i zimowych opon. Wielkim liderem w produkcji tych opon jest Michelin. Zapewniają one długotrwałe osiągi, niezależnie od panujących warunków.

Czy opony All-Season są odpowiednie dla mnie?

Te typy opon pasują do każdego rodzaju pojazdu. Dotyczy to zarówno samochodów dostawczych, takich jak furgonetki i ciężarówki, jak i samochodów codziennego użytku, które widzisz na brytyjskich drogach. Bez względu na to, czy jedziesz na długich dystansach po mokrych lub śliskich drogach, czy też wybierasz się na letni wypad, opony te doskonale sprawdzą się jako trakcja i bezpieczeństwo.

Ponadto, są pewne czynniki, które musisz wziąć pod uwagę, zanim zdecydujesz, czy są one dla Ciebie. Dotyczy to również miejsca, w którym mieszkasz. Na przykład kraje takie jak Niemcy wprowadziły obowiązek używania opon zimowych w warunkach śniegu. Natomiast w Wielkiej Brytanii nie jest konieczne, choć sugeruje się używanie opon całorocznych lub zimowych w warunkach oblodzenia.

Drugim czynnikiem jest średni przebieg, jaki wykonujesz w swoim pojeździe. Jeśli przebywasz w warunkach demograficznych, w których temperatury nie są zbyt niskie i nie masz tendencji do jazdy na długich dystansach, generalnie lepiej będzie Ci korzystać z opon całorocznych. Zapobiega to niedogodnościom związanym z koniecznością wymiany opon co 6 miesięcy.