Najnowsze wiadomości

18 lipca 2024 1:11

Nadmierna inflacja w oponach - co to za niebezpieczeństwo?Dbałość o opony powinna być tak samo ważna jak dbanie o inne części samochodu. Naszym zdaniem należy dbać o opony ze względu na ich szorstką ekspozycję w porównaniu z innymi częściami samochodu. W tym artykule opowiemy wam o niebezpieczeństwach związanych z nadmiernym napompowaniem opon w samochodzie.

Przed odpowietrzeniem opon samochodowych należy zawsze pamiętać o napompowaniu ich zgodnie z zaleceniami producenta, ponieważ nie tylko zabezpieczy to opony samochodu, ale także uchroni Cię przed ewentualnymi kłopotami.

  • Przedmuchiwanie: Najbardziej śmiertelnym problemem przepełnionych opon jest wydmuchiwanie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas podróży opony samochodowe mogą ulec rozerwaniu z powodu nadmiaru powietrza, ponieważ nadmierne napompowanie prowadzi do ich przegrzania, co z kolei prowadzi do wypadku śmiertelnego, a tym samym do poważnych obrażeń, a nawet śmierci.
  • Komfort obsługi i jazdy: Z powodu nadmiernego napompowania opon, ogólne wrażenia z jazdy staną się dziwne, ponieważ będziesz czuć każdy wstrząs na drodze. Co więcej, opony staną się sztywniejsze niż zwykle, co będzie miało duży wpływ na ich trakcję. Co więcej, kierowanie i osiągi samochodu również staną się słabe.
  • Nierównomierne zużycie: Nadmierne napompowanie powoduje, że powierzchnia styku opony z nawierzchnią kurczy się, tylko środek opony jest wystawiony na działanie drogi, co przyspiesza zużycie opon od środka w stosunku do ich krawędzi, powodując nierównomierne zużycie.
  • Nieterminowa wymiana opon: Ze względu na nierównomierne zużycie opon może zaistnieć konieczność ich wymiany przed upływem zalecanego czasu wymiany. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i opony, napompuj je prawidłowo zgodnie z zaleceniami producenta.