Najnowsze wiadomości

18 lipca 2024 1:46

Uruchomienie samochodu w mroźnej pogodzieJak uruchomić samochód w zimową pogodę

Mroźna pogoda w Lynchburgu to dla nas wszystkich żniwo, a Twój akumulator samochodowy nie różni się niczym od innych. Dlatego ważne jest, aby być przygotowanym na mróz zanim uderzy. Oto kilka szybkich wskazówek, jak obudzić się z mroźnym mrozem, zanim wyjdziesz na zewnątrz, aby zacząć go ogrzewać:

  1. Jeśli prowadziłeś samochód przez ponad 20 minut od ostatniego uruchomienia lub w ciągu ostatnich 24 godzin, powinieneś być dobry w podróży, ale jeśli uważasz, że akumulator może być rozładowany z siedzenia na jakiś czas, pozwól mu pracować przez kilka sekund, zanim spróbujesz uruchomić samochód.
  2. Przekręć kluczyk, aby uruchomić i przytrzymaj go nawet przez 10 sekund. Nie przytrzymuj go dłużej niż 10 sekund, ponieważ nadmierna praca rozrusznika może spowodować jego przegrzanie. Jeśli silnik nie wykorkuje, odczekaj kilka minut i spróbuj ponownie.
  3. Jeśli samochód nie uruchomi się po 10 sekundach, zatrzymaj się i odczekaj kilka minut zanim spróbujesz ponownie. Daje to czas na regenerację akumulatora, który trochę się rozgrzeje. Pozwala to również na schłodzenie silnika rozrusznika.
  4. Jeśli silnik w ogóle się nie przewróci, to prawdopodobnie jest martwy i może trzeba będzie go przeskoczyć.
  5. Jeśli po wielokrotnych próbach rozrusznik nadal ma kłopoty, to może być konieczne rozgrzanie akumulatora. Możesz to zrobić wyjmując go i przynosząc do domu na trochę, ale może to potrwać godzinę lub dwie, aby ogrzać się samemu w domu.