Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 6:34

Wróćmy do podstawZanim spróbujesz uporać się ze złożonością pojazdu silnikowego, najlepiej najpierw upewnij się, że znasz podstawy.

Jeśli opanujesz te podstawy, możesz zwiększyć żywotność swojego pojazdu i jego części, a zaoszczędzisz sobie mnóstwo kłopotów w dalszej kolejności.

Wśród silników

Co to za rzeczy z przodu silnika? O, gumowe pasy. Robią dużo pracy dla twojego pojazdu, napędzają rzeczy dookoła, więc upewnij się, że są w porządku.

Sprawdzanie oleju jest łatwe i ważne - nie chcesz za dużo ani za mało. Aby sprawdzić olej, poczekaj, aż silnik ostygnie, a następnie wyciągnij miarkę oleju. Zazwyczaj najlepiej jest oczyścić bagnet, włożyć go z powrotem, a następnie odczytać z tego drugiego bagnetu, ponieważ powinno to pokazać wyraźniejszy wynik.

Koła i opony

Porozmawiajmy o oponach samochodowych. Chociaż może wiesz, że ważne jest, aby nie wrzucać ich zbyt często do krawężnika, prawdopodobnie jest jeszcze więcej do nauczenia.

A może regularnie usuwać pył hamulcowy? Kurz ten składa się z ogólnego brudu drogowego, a jeśli nie jest regularnie czyszczony, ciepło z hamulców może spowodować jego stopienie się na kołach. Problem ten można łatwo rozwiązać, delikatnie czyszcząc opony podczas mycia samochodu. Do jego usunięcia powinna wystarczyć szmata i zimna woda.

Jak zawsze, pamiętaj, aby sprawdzić ciśnienie w oponach i upewnić się, że jest ono odpowiednie do warunków, w jakich jeździsz. Jeśli potrzebujesz dodatkowej motywacji, wiedz, że to prawdopodobnie pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na paliwie! Nie połyskuj także nad głębokością bieżnika, ponieważ może to być bardzo niebezpieczne, jeśli jest on za niski. Spokój ducha jest tego warte.

To co jest na zewnątrz liczy się

Kiedy masz samochód, chcesz się upewnić, że dbasz o jego wygląd. Użyj najlepszego rodzaju pasty i woski, które można dostać w swoje ręce, jeśli chcesz zachować swoje prace lakiernicze w optymalnym stanie.

Komercyjne myjnie samochodowe są zawsze szybką opcją - jednak mogą one być ostre na samochodzie i mogą pozostawić po sobie pewne rysy i zadrapania.

Podczas gdy jesteś na to, sprawdzić przednią szybę i szyby na wszelkie oznaki pęknięć lub wgnieceń, ponieważ mogą one wpływać na zdolność prowadzenia pojazdu.