Najnowsze wiadomości

3 czerwca 2023 16:47

Czy warto mieć azot w oponach?Istnieje kilka istotnych powodów, dla których warto używać czystego azotu w oponach, więc w Jet Wheel Tyre pomyśleliśmy, że damy Ci szansę na zjazd i będziesz mógł sam zdecydować.

Jak jest napompowana twoja opona?

Większość opon jest napompowana zwykłym powietrzem, które składa się z 78% azotu, 21% tlenu i 1% innych gazów.

Czy inflacja azotem robi jakąś różnicę?

Po pierwsze, jest mniej prawdopodobne, że azot będzie migrować przez gumę opony, co oznacza, że ciśnienie w oponach pozostanie bardziej stabilne w dłuższej perspektywie. Azot zastępuje mniejsze cząsteczki tlenu większymi cząsteczkami azotu, zmniejszając tempo, w jakim sprężony gaz jest tracony przez ścianki opony.

Ponadto, samochody osobowe mogą korzystać z bardziej stabilnego ciśnienia, ale również z mniejszej ilości pary wodnej w oponie; zmniejsza to zmiany ciśnienia w oponie, co może sprzyjać korozji felgi stalowej lub aluminiowej. Prowadzi to do słabego prowadzenia, zwiększonego zużycia paliwa i nierównomiernego zużycia.

Zalecamy regularne sprawdzanie ciśnienia w oponach (mniej więcej co dwa tygodnie), aby pomóc w maksymalizacji zużycia opon, zapewnić bezpieczeństwo pasażerów i poprawić zużycie paliwa.