Najnowsze wiadomości

18 lipca 2024 0:17

Jak używać hybrydowego wosku ceramicznego Meguiar's?Woskowanie lakieru na samochodzie jest niezbędnym krokiem, aby chronić wykończenie przez wiele lat. Problem polega na tym, że jest to pracochłonne, więc większość z nas albo płaci komuś innemu za wykonanie tej czynności, albo nie robi tego wcale. Inną kwestią związaną z woskowaniem jest to, że jeśli zrobisz to źle (np. na słońcu), proces ten może uszkodzić lakier w nieodwracalny sposób. Gdy lakier jest uszkodzony, wymaga cięcia i polerowania lub nawet pełnego przemalowania. Przemysł wykończeniowy stworzył bajillion produktów, aby pomóc rozwiązać ten problem, a technologia pomogła stworzyć nowy sposób ochrony lakieru pojazdu - wosk ceramiczny.

Co to jest wosk ceramiczny?

Istnieje kilka rodzajów wosku ceramicznego, od profesjonalnie nakładanych powłok ceramicznych do wosków nakładanych przez majsterkowiczów. Profesjonalne powłoki ceramiczne wymagają specjalnego sprzętu do nakładania i kosztują od 500 do 2000 dolarów, w zależności od miejsca zamieszkania i pojazdu. Powłoki te utrzymują się przez dwa do pięciu lat, chociaż niektórzy producenci powłok gwarantują dożywotnią ochronę. Nie są to rzeczy, które można nakładać na podjeździe.

Powłoki ceramiczne DIY są często określane jako "woski ceramiczne", ale istnieją różne wersje. Niektóre z nich to powłoki czysto ceramiczne, a niektóre to ceramika zmieszana z powłokami woskowymi. Powłoki te mogą być nakładane w garażu lub na podjeździe i zapewniają kilkumiesięczną ochronę. Używając mieszanki dwutlenku krzemu i dwutlenku tytanu, powłoka natryskowa łączy się z lakierem bezbarwnym Twojej farby. Ponieważ wiąże się ona z samym lakierem bezbarwnym, powłoka nie zmywa się jak woski na bazie carnauby, które naturalnie ścierają się pod wpływem deszczu, słońca i kolejnych myć. Zamiast tego powłoka ceramiczna utrzymuje się przez wiele miesięcy, zapewniając silną barierę przed promieniami UV i innymi elementami, które mogą zmatowić Twoje wykończenie. W przeciwieństwie do wosków, powłoki ceramiczne można układać jedna na drugiej, co oznacza, że będą się one same ze sobą wiązać. Oznacza to, że w każdej chwili możesz po prostu ponownie nałożyć powłokę. W ten sposób uzyskujemy dwie rzeczy - zwiększamy poziom ochrony i jednocześnie dodajemy głębszego połysku.

Powłoki ceramiczne są hydrofobowe, co oznacza, że odpychają wodę i są odporne na działanie innych substancji chemicznych. Woda po prostu zbiera się i spływa, utrzymując Twój samochód w czystości i bez plam. To sprawia, że mycie samochód łatwiejsze.

Jak używać wosku ceramicznego

Woskowanie jest żmudnym zadaniem, które wymaga dużo czasu, aby zrobić to dobrze. Piękno powłoki ceramicznej DIY jest to, że można zastosować go w domu, kiedy tylko chcesz, a to trwa kilka minut. Niektóre powłoki ceramiczne nakłada się na sucho, inne wymagają wody, a niektóre są przeznaczone do obu tych czynności. Meguiar's Hybrid Ceramic Wax wymaga wody do nałożenia na wykończenie Twojego pojazdu.

  • Krok 1. Umyj swój pojazd tak, jak zwykle. Upewnij się, że używasz dobrej jakości mydła i dostać się do wszystkich zakamarków, aby upewnić się, że nie ma brudu, smaru lub pozostałości na farbie.
  • Krok 2. Spłucz bardzo dobrze.
  • Krok 3. Gdy farba jest mokra, spryskaj całą powierzchnię pojazdu. Należy spryskać cały samochód za jednym razem. W przeciwieństwie do wosków, które wymagają szorowania i polerowania, co oznacza woskowanie jednego panelu na raz, większość powłok ceramicznych może być nakładana na cały samochód za jednym razem.
  • Krok 4. Osuszenie pojazdu (jeżeli jest to pierwsza powłoka). Po nałożeniu powłoki, kolejne aplikacje wymagają spryskania powłoki wodą w celu jej rozprowadzenia, a następnie osuszenia powierzchni.

Nie ma potrzeby nakładania warstwy wierzchniej ani innych aplikacji, ale połysk i głębia będą rosły wraz z kolejnymi warstwami wosku ceramicznego. Piękno tego produktu polega na tym, że w razie potrzeby można w każdej chwili nałożyć warstwę punktową. To wszystko. Masz doskonałą ochronę w ciągu kilku minut i za ułamek kosztów profesjonalnie nałożonej powłoki ceramicznej.

Sprawdź wszystkie chemiczne chemiczne dostępne na stronie NAPA Online lub zaufaj jednemu z naszych 17 000 punktów NAPA AutoCare do rutynowych przeglądów i napraw. Aby uzyskać więcej informacji na temat stosowania Meguiar's Hybrid Ceramic Wax, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS. lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Max Pixel.