Najnowsze wiadomości

24 lutego 2024 17:41

5 najważniejszych płynów samochodowych do sprawdzenia na wiosnęZima jest w końcu w drodze i nie ma lepszego czasu na głębokie sprzątanie. Podczas gdy Ty wycierasz deski podłogowe i odkurzasz brudy zimy, nie zapomnij też dać swojemu samochodowi trochę wiosennego TLC! Dowiedz się, dlaczego ważne jest, aby sprawdzić (a czasami zmienić) te pięć płynów samochodowych, aby uzyskać jak najwięcej z samochodu tej wiosny.

Chcesz mieć wspaniałe osiągi sprężyny? Sprawdź te płyny samochodowe

Olej silnikowy

Regularna wymiana oleju jest jednym z najlepszych sposobów ochrony przed powszechnymi problemami z samochodem. Wymiana oleju jest zazwyczaj zalecana co 3 miesiące lub co 3000 mil, lub zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu. Olej silnikowy ma kluczowe znaczenie dla smarowania ruchomych części silnika i utrzymania jego płynnej pracy, więc nie jest to płyn, którego należy zaniedbywać. Pod koniec zimy zmień ten stary, wybuchowy płyn samochodowy, aby Twój silnik mruczał jak kotek przez całą wiosnę.

Płyn chłodniczy

Przejście do wiosny oznacza początek miesięcy gorącej pogody. Jest to oczywiście dobry moment na sprawdzenie i uzupełnienie płynu chłodzącego silnik, odpowiedzialnego za niedopuszczenie do przegrzania się silnika. Ogólnie rzecz biorąc, płyn chłodzący należy sprawdzać co około 30 000 mil, ponieważ niektóre dodatki znajdujące się w płynie z czasem wygasają. Sprawdzanie płynu chłodzącego każdej wiosny może pomóc upewnić się, że silnik pozostaje chłodny podczas wiosennych i letnich upałów.

Płyn do wycieraczek przedniej szyby

Ile razy płyn do wycieraczek przyszedł na ratunek, gdy zimą obrzuciłeś przednią szybę brudem i błotem pośniegowym? Upewnij się, że jest gotowa na to samo wiosną. Jazda z brudną przednią szybą jest rozpraszająca, a nawet niebezpieczna, a posiadanie pełnego zbiornika płynu do wycieraczek ma kluczowe znaczenie dla utrzymania krystalicznie czystej widoczności. Instrukcja obsługi pomoże Ci krok po kroku uzupełnić płyn do wycieraczek. Nie możesz znaleźć instrukcji obsługi? Pobierz za darmo instrukcję obsługi w Internecie.

Płyn hamulcowy

Płyn hamulcowy w Twoim samochodzie z czasem staje się mniej skuteczny, ponieważ pochłania wilgoć z otoczenia. Może to sprawić, że hamulce będą mniej reaktywne, wymagając większej siły do całkowitego zatrzymania pojazdu. Podczas czyszczenia sprężyn samochodowych należy sprawdzić płyn hamulcowy, aby upewnić się, że hamulce mają kształt końcówki. Nie ma przecież czegoś takiego jak bezpieczna jazda, jeśli hamulce nie są w najlepszej formie.

Płyn przekładniowy

Płynu przekładniowego nie trzeba często zmieniać, ale nie należy go ignorować. Ten płyn działa jako środek smarny i chłodzący, a jego użycie jest ważne dla uzyskania optymalnej wydajności skrzyni biegów pojazdu. Różni producenci pojazdów zalecają, aby płyn przekładniowy był przepłukiwany i wymieniany w określonych odstępach czasu. Należy sprawdzić harmonogram konserwacji pojazdu, aby być na bieżąco z wymianą i płukaniem płynu przekładniowego.

Odłączyć odkurzacz i wstrzymać pranie. Rozpocznij sprzątanie resorów samochodowych na prawej stopie za pomocą prostej wymiany oleju.