Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 7:09

Chcesz nowy samochód: 4 rzeczy do rozważenia przed zakupemNowa przejażdżka, zwłaszcza jeśli jesteś początkujący, jest dość ekscytująca. Ale zanim zaczniesz szukać, musisz wziąć pod uwagę istotne fakty. Jeśli to zrobisz, samochód nie tylko będzie Ci służył doskonale, ale także zaoszczędzi Ci kieszeni. To dlatego, że łatwo jest złapać złą jazdę lub zostać uwięzionym w gotówce.

Takiej niepewności można uniknąć, rozważając te wskazówki:

  • Budżet

Budżet jest jednym z wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę, zanim zrobisz cokolwiek innego. W twoim umyśle, poznaj kwotę, którą masz i chcesz wydać na samochód. Poza tym, możesz również zdecydować o sposobie płatności. Tylko kilka osób ma skłonność do płacenia gotówką, inne wolą pożyczkę na samochód osobisty lub leasing.

Dlatego tak ważne jest, abyś ustalił swój budżet. Należy jednak pamiętać o tym, aby przy zakupie wziąć pod uwagę podatek od sprzedaży i opłatę rejestracyjną. Inną rzeczą, o której nie należy zapominać, są koszty ubezpieczenia.

Jeśli zdecydujesz się na finansowanie lub leasing samochodu, ustal co miesiąc kwotę, którą musisz zapłacić. Powinna to być kwota, z którą będziesz czuł się komfortowo.

  • Dealer samochodowy

Oczywiście, nie chodzi o ich imiona. Ale radzimy przeprowadzić dokładne badania dealera. Wybierzcie dealera, który jest skłonny do współpracy i uczciwy. W ten sposób można zaoszczędzić sporo i zrobić to w sposób bezproblemowy.

Wiele stron internetowych pozwala klientom na przeglądanie różnych dostępnych dilerów. Możesz nie znaleźć takich stron, ponieważ niektóre z nich mogą być niekompletne i plamiste. Jeśli tak jest w Twojej okolicy, rozważ możliwość uzyskania rekomendacji od sąsiadów i przyjaciół, którzy zakupili samochody. Mogą oni polecić swojego dealera i czy są szczęśliwi czy nie.

  • Rozmiar silnika i zużycie paliwa

Od 1876 roku, kiedy to Nikolaus Otto wynalazł samochody z silnikami spalinowymi, nadal używamy paliwa i oleju napędowego. Dla każdego silnika, paliwo pozostaje wydatkiem bieżącym, ale na szczęście pojawienie się pojazdów elektrycznych i hybrydowych nadal nabiera kształtów.

Koszty paliwa rosną, a to oznacza, że szybko gryzie kieszeń. Niektóre małe pojazdy o pojemności 800 cm3 , mogą zużywać litr na 25 km. Dla większości ludzi chcą mieć moc w samochodzie, chociaż takie fantazyjne maszyny będą kosztować więcej.

  • Części zamienne i serwisowanie

Być może powinien to być kluczowy czynnik, który należy rozważyć przed zakupem samochodu, a zwłaszcza modelu używanego. Powodem do rozważenia tego czynnika jest fakt, że możesz nie mieć producenta, który jest obecny w Twoim kraju.

Części zamienne i dostępność serwisowa będą miały bezpośredni wpływ na koszty eksploatacji samochodu. Radzimy rozważyć model, który posiada części zamienne dostępne w Twojej lokalizacji.

W przypadku wyboru luksusowych marek, ich kompleksowa oferta ubezpieczeniowa jest wysoka i będzie dużym wydatkiem. Tak więc, jeśli potrzebujesz taniego samochodu, wybierz tanie i popularne marki, aby zaoszczędzić pieniądze na częściach zamiennych i serwisie.

Podsumowanie

Unikaj zwijania zbilansowanej pożyczki do góry nogami, ponieważ potrzebujesz nowego samochodu po tym, jak stary ci się nie spodoba. Ponownie, unikaj zaciągania dużej ilości kredytów na zakup luksusowego samochodu, ale Twój budżet na to nie pozwala.