Najnowsze wiadomości

24 lutego 2024 18:12

5 Niewątpliwe oznaki awarii akumulatora samochodowegoUtknięcie z martwą baterią w nieznanym miejscu jest zawsze niewygodne, ale utknięcie z martwą baterią w środku zimy może być niebezpieczne. Na szczęście, baterie zazwyczaj dają nam kilka sygnałów ostrzegawczych, że wkrótce ulegnieją awarii, więc zanim utkniemy z martwą baterią, możemy ją wymienić. Zwróć uwagę na te pięć sygnałów ostrzegawczych o złej baterii, aby nie dać się złapać na mrozie!

1. Zaciemnij reflektory

Jeśli akumulator samochodowy ulegnie awarii, nie będzie w stanie w pełni zasilać elementów elektrycznych pojazdu - w tym świateł przednich. Jeśli zauważysz, że Twoje reflektory wydają się słabsze i ciemniejsze niż zwykle, zwróć uwagę! Zmniejszenie natężenia światła jest nie tylko problemem bezpieczeństwa, ale również oznacza, że akumulator samochodowy jest prawie całkowicie rozładowany.

2. Kliknięcie dźwięku po przekręceniu kluczyka

Po przekręceniu kluczyka w stacyjce, akumulator samochodowy wysyła prąd do elementu elektrycznego, zwanego cewką rozrusznika, aby rozpocząć pracę. Uszkodzony akumulator będzie miał trudności z wykonaniem tej funkcji, a prąd wysyłany do rozrusznika będzie słabszy. Kiedy rozrusznik otrzymuje zmniejszoną lub niewystarczającą moc z akumulatora, często wydaje odgłosy klikania, które słyszysz.

Pro-Tip: Pamiętaj, że rozruch może tymczasowo przywrócić do życia martwą baterię, ale nie jest to rozwiązanie długoterminowe. Upewnij się, że rozumiesz, jak uruchomić samochód, jeśli utknąłeś gdzieś z martwą baterią, ale nie planuj polegać na tym długo!

3. Powolna korbka

Kierowcy przyzwyczajają się do normalnych dźwięków swoich pojazdów. Jeśli po przekręceniu kluczyka zauważysz, że silnik obraca się wolniej lub wolniej niż zwykle, akumulator może być bliski śmierci. Nie należy ignorować tej czerwonej flagi!

4. Konieczność naciśnięcia pedału gazu w celu uruchomienia

Nie powinieneś dawać gazu samochodowego, żeby go uruchomić. Jeśli okaże się, że samochód uruchamia się tylko wtedy, gdy wciśniesz nogę na pedał gazu, możesz mieć do czynienia z awarią akumulatora.

5. Wypalanie

To jest jeden znak ostrzegawczy, którego nie można przegapić! Awaria akumulatora samochodowego może powodować przerywane iskry. Te sporadyczne iskry mogą prowadzić do gromadzenia się paliwa w cylindrach. Kiedy to nagromadzone paliwo się zapala, zapala się ono nagle i z większą siłą, powodując cofanie się ognia w Twoim samochodzie. Pamiętaj, że odpalanie może być symptomem kilku różnych problemów, więc test akumulatora jest tu kluczem!

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz sprowadzić swojego samochodu na test akumulatora, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić w międzyczasie, aby uniknąć całkowicie martwego akumulatora. Jedna pomocna sztuczka? Czyszczenie akumulatorów! Czyszczenie korozji wokół biegunów akumulatora może pomóc w ponownym nawiązaniu połączenia, aż do momentu, gdy będzie można przetestować i/lub wymienić akumulator.

Obumarła bateria może nie wydawać się pilną kwestią bezpieczeństwa, ale z pewnością jest to całkowicie martwa bateria. Jeśli zauważysz którykolwiek z powyższych objawów, wymień baterię zanim będzie za późno!