Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 7:31

Jak przechowywać opony samochodoweJeśli masz jedną lub więcej zapasowych opon samochodowych, które trzymasz w domu lub garażu, ważne jest, aby wiedzieć, jak je prawidłowo przechowywać. Jeśli planujesz używać tych opon ponownie, wyrzucenie ich na zewnątrz lub w zapasowym rogu garażu po prostu nie wystarczy.

Gdy opony są regularnie prowadzone, ruch zginający utrzymuje ważne oleje w oponie równomiernie rozłożone w całej gumie. Jeśli opony są niewłaściwie przechowywane przez długi czas, może dojść do "odgazowania". To jest, gdy oleje stają się suche i stęchłe z powodu braku aktywności, więc zewnętrzne warstwy gumy zaczynają pękać. Jest to zła wiadomość dla Twoich opon i może sprawić, że staną się one bezużyteczne.

Ponieważ niewłaściwe przechowywanie opon może szybko pogorszyć ich jakość i uczynić je niebezpiecznymi dla jazdy, najlepiej jest zrobić to dobrze za pierwszym razem, aby nie skończyć ze stratą inwestycji.

Jak więc przechowywać opony, aby były jak najbezpieczniejsze i jak najbardziej bezpieczne? Pamiętaj, że bez względu na to, jak je przechowujesz, opony nadal będą się do pewnego stopnia starzeć - są to jednak niektóre ze sposobów na wydłużenie ich żywotności.

Przede wszystkim upewnij się, że Twoje opony są czyste, zanim je gdziekolwiek przechowasz. Oznacza to, że należy je dobrze zmyć wodą z mydłem, aby usunąć z nich wszelkie ślady brudu i kurzu. Jeśli wolisz, możesz użyć specjalistycznego środka do czyszczenia opon, aby uzyskać doskonały rezultat.

Postaraj się znaleźć suche i dość chłodne miejsce do umieszczenia opon, aby nie nagrzewały się i nie były narażone na zbyt dużą wilgotność. Pamiętaj, że niezależnie od tego, gdzie umieścisz swoje opony, upewnij się, że nie jest na nie nałożony żaden ciężar - nie używaj ich jako kolejnej zapasowej powierzchni w garażu! Ponadto upewnij się, że trzymasz swoje opony z dala od bezpośredniego światła słonecznego, ponieważ może to spowodować ich nagrzewanie się w ciągu dnia, a to często powoduje uszkodzenie gumy.

Mądrym pomysłem jest również umieszczenie każdej opony we własnym plastikowym worku - na przykład w dużych workach na śmieci lub w ogrodzie. Oznacz każdy worek etykietą pozycję opony - na przykład "z tyłu po lewej". Trzymanie opon w szczelnym worku chroni je przed uszkodzeniami atmosferycznymi i utrzymuje je w czystości.

Pamiętaj, że jeśli zastosujesz się do tych kroków, dasz swoim zmagazynowanym oponom najlepszą szansę na przetrwanie - idź więc dalej i zaopiekuj się nimi.