Najnowsze wiadomości

1 grudnia 2023 10:30

Moje ogrzewanie samochodowe nie działa!Kiedy robi się zimno, szybko zauważamy, jak dobrze działa nasz grzejnik samochodowy. Czasami wydaje się, że ogrzewanie jest powolne. Innym razem nie wieje tak mocno, jak byśmy sobie tego życzyli lub chcieli. Czasami może nawet dmuchać zimnym powietrzem! Dlaczego?

Nagrzewnica samochodowa działa poprzez wydmuchiwanie powietrza z gorącego silnika przez rozgrzany rdzeń, który następnie wlewa je do samochodu przez otwory wentylacyjne. Każdy z tych elementów musi działać prawidłowo, aby powietrze działało jak najlepiej. Jeśli okaże się, że nie działa, należy sprawdzić kilka rzeczy, zanim zadzwonisz do nas.

Najczęstsze przyczyny niesprawnego systemu grzewczego

Nie wystarczająco dużo chłodziwa

Bez wystarczającej ilości płynu chłodzącego w chłodnicy Twój samochód może nie mieć sprawnego systemu ogrzewania. Ostrożnie dodawaj płyn chłodzący do samochodu, może on przelewać się lub nawet eksplodować, jeśli jest zbyt gorący po otwarciu chłodnicy!

Dmuchane fale

Włącz ogrzewanie w samochodzie. Jeśli nie słyszysz, że wentylator się włącza, jedną z najprostszych odpowiedzi jest przepalony bezpiecznik. Sprawdź bezpieczniki w skrzynce bezpieczników w samochodzie i zobacz, jak wyglądają bezpieczniki nagrzewnicy.

Wyciek wody

Jeśli z chłodnicy wycieka woda i chłodziwo, może to oznaczać, że gdzieś tam jest pęknięcie, które trzeba naprawić. Mieszanka ta jest integralną częścią systemu ogrzewania i chłodzenia i może mieć wpływ na inne ważne części samochodu.

Złamany termostat

Zepsuty termostat sprawi, że samochód będzie myślał, że w kabinie jest idealnie ciepło, gdy się zamarznie! Upewnij się, że termostat prawidłowo odczytuje temperaturę, aby uzyskać tostowe, ciepłe powietrze.

Dmuchawa Wentylator nie działa

Gorące powietrze będzie miało problemy z wydostaniem się z systemu, jeśli wentylator zostanie w jakikolwiek sposób uszkodzony. Może to być mały chodak lub problem z zatrzymanym wentylatorem, lub może wymagać całkowitej wymiany wentylatora.

Nie należy zamarzać na zewnątrz nad czymś, co może być szybką i łatwą naprawą! Umów się z nami na spotkanie, żebyśmy to sprawdzili, a my damy Ci znać, co jest nie tak i co należy zrobić za jaką cenę, zanim cokolwiek zrobimy!