Najnowsze wiadomości

3 czerwca 2023 16:00

Dlaczego potrzebujesz opon zimowychNadchodzi zima, a my potrzebujemy najwyższego poziomu bezpieczeństwa dla naszych rodzin. Wiele dzisiejszych pojazdów jest wyposażonych w opony całoroczne, które zapewniają dobre prowadzenie w większości warunków drogowych, ale może to nie wystarczyć w nadchodzących zimowych warunkach drogowych.

Bez względu na to, czym jeździsz, są tylko cztery rzeczy, które dotykają podłoża - Twoje opony.

Aby jazda zimą była bezpieczniejsza, należy poznać różnice między poszczególnymi typami opon. Podobnie jak podeszwy naszych butów, bieżniki opon zostały zaprojektowane z myślą o różnych potrzebach eksploatacyjnych.

Opony letnie

Oferowane w samochodach o wysokich osiągach, zapewniają niesamowitą trakcję i są przeznaczone do konkretnego typu osiągów.

Opony całoroczne

Opony całoroczne można porównać do trampek - zapewniają dobrą trakcję w większości warunków. Mają jednak tendencję do usztywniania się w niskich temperaturach, przez co nie są w stanie zapewnić optymalnej trakcji podczas przyspieszania i hamowania.

Ponadto istnieje zasada 5 stopni - poniżej 5 stopni opony całoroczne nie zapewniają najlepszej trakcji ani bezpieczeństwa. Opony zimowe zostały zaprojektowane z myślą o niskich temperaturach, trakcji w głębokim śniegu i przyczepności na lodzie. Dlatego właśnie posiadanie kompletu opon zimowych jest tak ważne.

Opony zimowe

O oponach zimowych należy myśleć tak samo, jak o butach śniegowych. Zapewniają one najlepszą przyczepność, pozwalając wbić się głęboko w śnieg, odprowadzając wodę i błoto pośniegowe spod opony, zapewniając pojazdom większą kontrolę i bezpieczeństwo. Rezultatem jest zwiększona przyczepność i lepsze osiągi na lodzie.

Jeśli jeździsz po śniegu częściej niż trzy razy w roku, potrzebujesz opon śniegowych!

Bądź ostrożny na drodze!