Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 8:45

Jak zrobić przedłużacz osłony przeciwsłonecznej w samochodzieMinęły miesiące ciemnych, zimowych nocy, a na ich miejscu są ciepłe, letnie dni wypełnione pozornie niekończącym się światłem. Noc ustępuje miejsca dzieńowi, a popołudniowym meczom baseballa, trawiastym piknikom i wycieczkom po kraju z rodziną i przyjaciółmi.

Jednak te same promienie słoneczne, które oświetlają nasze dni, mogą również wywoływać olśnienie, utrudniające widzenie podczas podróży. Oświetlenie to jest szczególnie widoczne o wschodzie i zachodzie słońca. I podczas gdy większość samochodów jest wyposażona w osłonę przeciwsłoneczną, często nie jest ona wystarczająco długa, aby zablokować to wszystko... ale mamy rozwiązanie! Zrób przedłużacz osłony przeciwsłonecznej do samochodów typu "zrób to sam", wykonując te proste czynności. Kiedy lepiej widzisz drogę podczas dodatkowych słonecznych godzin, możesz lepiej zadbać o bezpieczeństwo swojej rodziny!

Dostawy:

  • 1.5" Wide Elastic Band
  • Pasek klejący z tyłu na rzepy
  • Craft Ply - ⅛ cal grubości (może zastąpić dowolny solidny materiał, jak złom kartonowy)
  • Nożyczki
  • Władca
  • Paint & Brushes (opcjonalnie)

Krok 1:
Przy pomocy nożyczek wytnij dwa kawałki elastycznej taśmy, z których każdy jest wystarczająco długi, aby owinąć wizjer pojazdu w pionie, a następnie dodaj kilka dodatkowych cali, aby się pokryły.

Krok 2:
Używając zestawu rzepów, przymocuj stronę haka do jednego końca gumki, a stronę pętli do drugiego końca. Po zapięciu, Twoja wstęga stanie się okrągłą pętlą. Powtórz czynność na drugiej gumce.

Krok 3:
Zdecyduj, jak duże pokrycie chcesz dodać do przyłbicy samochodu i wytnij ją z mocnego, blokującego światło materiału. Użyliśmy 12-calowego, wyciętego kawałka sklejki. Jeśli jednak nie masz pod ręką sklejki, możesz użyć innego, nieprzezroczystego materiału, np. kartonu. Wystarczy upewnić się, że jest wystarczająco dużo miejsca na zamocowanie deski do przyłbicy, jak również na zablokowanie światła.

Krok 4 (opcjonalnie):
Pomaluj swój visor extender na wybrany kolor i pozostaw do wyschnięcia. Jeśli Twoje dzieci pomagają, pozwól im dodać dodatkowy dotyk za pomocą niektórych z ich ulubionych naklejek, iskier lub dżetów.

Krok 5:
Przymocuj gumki wokół daszka samochodu w pionie, łącząc je na każdym końcu za pomocą rzepu. Pozostaw trochę przestrzeni pomiędzy każdą pętlą na panelu przyłbicy.

Krok 6:
Wsuń deskę przedłużającą pod opaski na przyłbicę samochodu i dopasuj ją do żądanej długości. W zależności od siły słońca, można wsunąć lub wysunąć przedłużacz, jak uważasz za stosowne.

Niezależnie od tego, czy jedziesz do sklepu spożywczego, czy na terenie całego kraju, nie ma już potrzeby martwić się o słońce w oczach. Podczas gdy ten przyłbica dla majsterkowiczów pomoże Ci w odbiciu światła, jest jeszcze kilka innych kroków, które możesz podjąć, aby chronić się przed słońcem podczas jazdy. Utrzymaj czystą szybę przednią, zainwestuj w parę spolaryzowanych okularów słonecznych i zachowaj sporą odległość między samochodem a innymi kierowcami.