Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 6:48

Jak opony zimowe dają większą przyczepność? Co musisz wiedziećOpony zimowe są znacznie bezpieczniejsze niż letnie czy sezonowe. Główną różnicą pomiędzy oponami zimowymi a innymi rodzajami opon jest to, że opony zimowe mają specyficzną mieszankę, która zawiera zaawansowaną krzemionkę i więcej naturalnego kauczuku, co zmniejsza efekt twardnienia podczas zimy w porównaniu z oponami standardowymi. Dlatego też opony zimowe sprawiają, że jazda jest bezpieczniejsza, gdy temperatura jest niższa niż 7 stopni.

Poza wspomnianą wyżej cechą, w klockach bieżnika opon zimowych znajdują się małe szczeliny, które nazywane są "lamelami". Lamele te są specjalnie zaprojektowane w celu "zbierania" śniegu podczas jazdy w zimie, co z kolei pomaga oponie "przykleić się" do nawierzchni drogi.

Nadal myślisz o oponach zimowych? Poniżej przedstawiamy kilka faktów i liczb dotyczących opon zimowych, które pomogą Ci lepiej je zrozumieć.

Wczesna przerwa/zatrzymanie się - oznacza to, że jeśli używasz opon zimowych i jedziesz na przykład z prędkością 20 mil na godzinę (mph), to jeśli zastosujesz przerwy na oblodzonej drodze, to samochód zatrzyma się około 11 metrów wcześniej na oblodzonej drodze w porównaniu z tym samym samochodem, w którym zamontowane są opony letnie lub sezonowe. A dystans 11 metrów to 3 długości samochodu!

Większa stabilność i kontrola - Tak, dobrze to odczytujesz. Opony zimowe nie tylko pomagają w szybszym zatrzymaniu samochodu, ale także poprawiają jego ogólną stabilność i kontrolę nad pojazdem, co jest bardzo ważnym czynnikiem zarówno dla bezpieczeństwa osobistego, jak i samochodowego podczas jazdy zimą. Ta właściwość opon zimowych jest bardzo ważna, biorąc pod uwagę fakt, że 48% wypadków podczas zimy jest spowodowanych poślizgiem.

Mniej kosztowne - Wreszcie, opony zimowe są rzeczywiście inwestycją. Ale inwestycja ta nie pójdzie na marne, ponieważ zapewni bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie na drodze podczas jazdy zimą. Należy pamiętać, że początkowy koszt opon zimowych jest wyższy niż jakichkolwiek innych standardowych opon lub opon letnich. Jeśli masz zamontowane opony zimowe w swoim samochodzie, możesz również zaoszczędzić trochę pieniędzy na ubezpieczeniu samochodu, dlatego poinformuj firmę ubezpieczeniową, kiedy zamontujesz opony zimowe w swoim samochodzie.

To wszystko z naszej strony. Mam nadzieję, że ten artykuł będzie dla Państwa użyteczny.

Szukasz maszyn do swojego warsztatu wulkanizacji? Sprawdź szeroką ofertę na profesjonalne montażownice do opon. Więcej na https://sklep-warsztat.pl/product-category/montazownice/ >>