Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 7:47

Masz płaską oponę? Nie musisz się martwić.Lubisz jeździć samochodem lub po prostu jeździć do pracy i czujesz, że w bardzo niespodziewanej sytuacji masz przebitą oponę. Gdybyś prawidłowo sprawdził swój pojazd przed wyjazdem, unikniesz tego, ale nawet w niesprzyjających okolicznościach nie musisz wpadać w panikę.

Po pierwsze, jeśli jest się na drodze, gdy opona jest spłaszczona, nie należy się spieszyć, lecz raczej ostrożnie zejść z drogi. Samochód można z łatwością zwolnić nawet przy prędkości około 25 mph, nawet z oponą bez powietrza, a samochód może być nadal pod kontrolą, więc nie ma potrzeby wpadania w panikę.

Dlatego, aby Ci pomóc, zrobiliśmy następujący krok, który pomoże Ci, gdy dostaniesz spłaszczoną oponę.

 • Po pierwsze, nie traćcie spokoju i nie zwalniajcie samochodu.
 • Poszukaj bezpiecznego miejsca, aby się zatrzymać, a następnie jak najszybciej ściągnij samochód z drogi na twardy i płaski grunt.
 • Ustaw hamulce awaryjne i ustaw samochód na parkingu. Zostaw samochód na biegu wstecznym lub pierwszym, jeśli masz ręczną skrzynię biegów.
 • Teraz, aby zapobiec toczeniu się samochodu, znajdź coś, co go usztywni. A jeśli nic nie widzisz wokół siebie, poszukaj drewnianej kłody lub dużej skały.
 • Ponieważ musisz poluzować nakrętki Lug-nuts, ale za to najpierw podnieś swój pojazd i pamiętaj, że pierwsza korba jest najtwardsza.
 • Pamiętajcie o zasadzie "praworządnego, lewoskrętnego, luźnego". Dopóki wszystkie nakrętki kołpakowe nie zostaną poluzowane, pomiń pracę na każdej nakrętce kołpakowej.
 • Teraz, korzystając z instrukcji obsługi pojazdu zgodnie z instrukcją, umieść podnośnik pod pojazdem i upewnij się, że nie znajduje się on pod elastyczną powierzchnią i nie zaklinowuje się go na listwie bocznej.
 • Następnie należy zdjąć wszystkie nakrętki mocujące i zdjąć oponę, wyciągając ją bezpośrednio z samochodu. Należy pamiętać, że do jej usunięcia potrzebna będzie energia, więc należy zachować powolność, ostrożność i środki ostrożności.
 • Wziąć zapasową oponę i zamontować ją na wkrętakach, a następnie wyrównać śruby z otworami w oponach. Należy zwrócić uwagę, że zawory powietrza powinny być skierowane na zewnątrz. Używając rąk, przykręcić nakrętki mocujące na przemian. Robić to do momentu przykręcenia wszystkich nakrętek. Po wykonaniu tej czynności należy wziąć narzędzie i lekko dokręcić nakrętki.
 • Teraz należy wymienić nakrętki z końcówkami i trzymając je równo na swoim miejscu, starać się dokręcać każdą z nich po równo.
 • Gdy skończysz, opuść podnośnik i upewnij się, że każda z końcówek jest skręcona o jeden lub więcej obrotów, aby upewnić się, że są one prawidłowo dokręcone.

Postępując zgodnie z powyższymi zaleceniami, można łatwo wymienić oponę płaską. Mam nadzieję, że te informacje okażą się wam przydatne. To wszystko z naszej strony.