Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 8:30

Jak zmniejszyć zużycie opon w zimiePozwól, aby opony zużywały się na swojej drodze, a w końcu możesz wydać więcej na gaz, kupując nowe opony wcześniej i radząc sobie z awarią opony, gdy najmniej się tego spodziewasz. Skorzystaj z tych czterech wskazówek, aby zmniejszyć zużycie opon i pomóc swoim oponom jak najlepiej wykorzystać ich żywotność!

Ustawienie kół w jednej linii.

Jeśli opony nie są wyrównane, prawdopodobnie doświadczysz wielu problemów. Pojazd może ciągnąć w lewo lub w prawo, a opony mogą się przedwcześnie zużywać. Jeżeli zauważysz wewnętrzne lub zewnętrzne zużycie barku, zainstalujesz nowe opony lub uderzyłeś w krawężnik lub dziurę w jezdni, zleć sprawdzenie ustawienia kół ekspertom z firmy Tires Plus. Opona i geometria kół co 6000 mil może znacznie wydłużyć żywotność Twoich opon!

Utrzymuj właściwe ciśnienie w oponach.

Gdy opony są stale zbyt mocno lub zbyt nisko napompowane, mogą się nierównomiernie zużywać. Opona nadmiernie napompowana może ulec zużyciu środkowemu (poniżej, po lewej), a opona niedopompowana może ulec zużyciu na obu barkach (poniżej, po prawej). Gdy opony zużywają się w dowolny sposób, ich żywotność spada. Znajdź zalecane ciśnienie w oponach i sprawdzaj je co miesiąc. Pamiętaj, że niewłaściwe ciśnienie w oponach jest zazwyczaj niewidoczne gołym okiem, dlatego najlepiej sprawdzać je za pomocą wysokiej jakości ciśnieniomierza lub sprowadzić samochód do lokalnego oddziału Tires Plus. Z przyjemnością bezpłatnie sprawdzimy ciśnienie w oponach.

Obróć swoje opony.

Twoje opony zużywają się w różny sposób, w zależności od tego, gdzie są zamontowane w Twoim samochodzie. Regularnie wykonuj rotację (przenosząc opony w inne miejsce w pojeździe), aby mieć pewność, że zużywają się one bardziej równomiernie i zapewniają maksymalną żywotność. Zużycie opon po przekątnej jest często oznaką, że masz zaległości w zakresie rotacji i ustawienia. Rutynowe obracanie się opon może również przyczynić się do zwiększenia oszczędności paliwa i osiągów, a więc jest to rozwiązanie korzystne dla wszystkich!

Jedź wolniej.

Uważaj na demony prędkości: zużycie opon wzrasta wraz ze wzrostem prędkości. Im szybciej jedzie samochód, tym ciężej pracują opony. Jeśli poważnie myślisz o ograniczeniu zużycia opon tej zimy, wyluzuj na pedał gazu. Ta wskazówka jest również ważna dla bezpiecznej jazdy zimą, więc mądrze jest robić to niezależnie od tego!

Niezależnie od tego, czy przechodzisz na opony zimowe przed pierwszymi opadami śniegu w ciągu roku, czy po prostu potrzebujesz szybkiej kontroli, technicy są do Twojej dyspozycji. Już dziś umów się w lokalnym serwisie samochodowym na wyrównanie i rotację, a my upewnimy się, że ciśnienie w oponach jest również dokładne.