Najnowsze wiadomości

Co to są ampery zimnego rozruchu?

Czy przepompowane opony są złe na zimę?

Dziwny świat starych narzędzi samochodowych

12 sierpnia 2022 8:05

Przygotuj swój pojazd na następne latoZ zimną, deszczową pogodą w końcu za nami, teraz jest najlepszy czas, aby poświęcić naszym pojazdom trochę dodatkowej uwagi. Ma to kluczowe znaczenie nie tylko dla przedłużenia żywotności pojazdu, ale także dla bezpieczeństwa innych kierowców i pasażerów, którzy korzystają z tej samej drogi. W Harris Tire dobro naszych klientów oraz ich samochodów osobowych i ciężarowych zawsze pozostanie naszym głównym priorytetem.

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących konserwacji, aby przygotować pojazdy na cieplejsze dni:

1. Sprawdź opony - Sprawdź opony pod kątem zużycia, uszkodzeń i właściwego ciśnienia powietrza. Powinno to obejmować sprawdzenie głębokości bieżnika opony poprzez umieszczenie jednej czwartej w rowkach bieżnika opony. Głowa Waszyngtona powinna być w pełni zakryta, w przeciwnym razie należy rozważyć wymianę opon. Nie należy zapominać o sprawdzeniu, czy opona zapasowa jest w dobrym stanie.

2. Szorowanie i czyszczenie nadwozia i wnętrza - Należy dokładnie oczyścić lakier pojazdu, aby usunąć wszystkie sole i inne zimowe zanieczyszczenia. Odkurzyć i wyczyścić dywaniki wewnętrzne i tapicerkę, aby usunąć wszelkie zimowe resztki; nie zapomnij o bagażniku - nie ma miejsca na zimowe zabrudzenia. Dobrym pomysłem jest również przechowywanie w bagażniku apteczki pierwszej pomocy na wypadek sytuacji awaryjnych na drodze.

3. Wymiana piór wycieraczek - Pióra wycieraczek wytrzymują duże zużycie w sezonie zimowym i powinny być wymieniane wiosną. Zużyte pióra, pozostawione bez kontroli, mogą powodować smugi i smugi, a także zadrapania, które mogą uszkodzić szybę i pogorszyć widoczność.

4. Czyszczenie akumulatora - Zanieczyszczenia i zabrudzenia na akumulatorze oraz na biegunach mogą powodować rozładowanie jego mocy. Bateria może być czyszczona przy użyciu sody oczyszczającej i szczoteczki do zębów lub środka do czyszczenia biegunów baterii. Należy pamiętać, że akumulator pojazdu ma pięcioletni okres przydatności do użycia.

5. Sprawdzić hamulce i silnik - Sprawdzić, czy konieczna jest wymiana oleju silnikowego i filtra w silniku pojazdu oraz upewnić się, że przednie i tylne klocki hamulcowe, a także płyny hamulcowe nie są zużyte lub uszkodzone.